13 Aralık 2021 Altın Fiyatı Teknik Analizi

 13 Aralık 2021 Altın Fiyatı Teknik Analizi

Gram altında geçtiğimiz haftanın son işlem gününde özellikle kurda yaşanan hareketler gram altında etkili olmaya devam edecektir. Ons fiyatında yaşanan sınırlı hareketlerin gram altında 800₺ psikolojik sınırını zorladığını görüyoruz.

Bugün küresel anlamda veri akışı zayıf. Bu nedenle kurda yaşanan fiyat hareketleri gram altın için de belirleyici olacaktır.

Şimdilik 800 TL seviyesi üzerinde tutunması önemli.

Destekler: 770 / 750 / 700
Dirençler: 800 / 815 / 830

Analiz Güncelleme:

Piyasalarda yaşanan dalgalanma ve yüksek volatilite sonucunda dolar kuru Türk Lirası karşısında %3 civarında değer kazandı. Bu da altın fiyatlarını doğal olarak yükseltti. Merkez Bankasının dolar kuruna doğrudan olarak müdahalesi sonucu kurlar bir miktar dengelendi. Sabah zikrettiğim 815 ara direnç noktası üzerinde dört saatlik kapanışlar gerçekleşirse sonraki psikolojik eşik olan 850 seviyesi yeniden gündeme gelebilir.

Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak yetkili kurumlarca kişiye özel sunulmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap