Başkan Büyükakın, “Yollarımızın tamamı açık”

 Başkan Büyükakın, “Yollarımızın tamamı açık”

Lider Büyükakın, karla uğraş ederek yolları açık tutmak için ağır bir efor sarf eden Büyükşehir Belediyesi’nin Karla Gayret takımlarıyla bir ortaya geldi.

Lider Büyükakın,

“Yollarımızın tamamı açık”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, karla uğraş ederek yolları açık tutmak için ağır bir efor sarf eden Büyükşehir Belediyesi’nin Karla Uğraş takımlarıyla bir ortaya geldi. Karın yağmaya başladığı andan itibaren alandaki tüm gelişmeleri yakından takip eden Lider Büyükakın, birinci olarak Büyükşehir Belediyesi Trafik İdare Merkezi’nde yolların son durumu hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’ün de eşlik ettiği ziyaretlerde, çalışanlara tatlı ikram eden Lider Büyükakın, trafik idare merkezinde yaptığı açıklamada, “12 ilçemizin 85 noktasında bulunan 110 kamera ile alanda çalışan takımlarımıza anlık bilgilendirme yaparak karla uğraşımızı daha faal bir formda yönetiyoruz” dedi.

“ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE 7/24 SAHADAYIZ”

Büyükşehir Karla Uğraş Takımlarının yollarda buzlanma ve kapanma olmaması için 24 saat aralıksız çalıştığını da söz eden Lider Büyükakın, “Çalışma arkadaşlarımızla birlikte 7/24 alandayız. Bu merkezden kar yağışını ve trafik akışını takip ediyoruz. Anlık bildirimlerle karla uğraş eden ünitelerimize bilgi aktararak daha verimli bir biçimde çalışıyoruz. Arkadaşlarımız tabi bir taraftan da alandan gelen ihbarlar ve kameralardan gelen imgelerle birlikte çok daha süratli bir formda alana hakim oluyorlar ve gruplarımızı oraya yönlendiriyorlar. Allah çalışanlarımızı kazadan beladan korusun. Şu ana kadar bir olumsuzluk yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanmaz inşallah. Tabi birde trafik idare merkezimizin öteki bir değerli ögesi da akıllı şehircilik uygulamalarına örnek olmasıdır. Şu an bu çabada ehemmiyetini bir defa daha görüyoruz” diye konuştu.

“220 ARAÇ VE 650 ÇALIŞANIMIZLA BİRLİKTE KARLA UĞRAŞIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Umuttepe Üniversitesi ve Hastanesi bölgesinde karla gayret eden takımları de ziyaret eden Lider Büyükakın, burada yaptığı açıklamada, “Karla uğraş gruplarımızı ziyaret edip, tatlı ikramında bulunduk. Rabbim yar ve yardımcıları olsun, ayaklarına taş değdirmesin. Kocaeli genelinde 220 araç ve 650 çalışanımızla birlikte karla gayretimizi sürdürüyoruz. Yollarımızın tamamı açıktır. Alanda bir yandan tuzlama bir yandan küreme faaliyetlerini titizlikle yürütüyoruz. Başka kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğunda olan bölgelerde de çalışmalarımızı takımlarımız yürütüyor. Natürel takımlarımız bu bahiste deneyimliler. Karla uğraş konusunda epey yetişmiş gruplarımız vazifelerinin başındalar. Bu karlı kış günlerinde vatandaşlarımızın ömürlerini sürdürebilmesi için gruplarımız canla başla çalışıyorlar. Kentimizin hiçbir noktasında kalıcı uzun periyodik bir ıstırabın olmaması için çalışıyoruz. Allah çalışanlarımızın hepsinden razı olsun. Kaza bela vermesin inşallah” tabirlerini sarf etti.

“ANA ARTERLERİMİZİN TAMAMI AÇIK VAZİYETTEDİR”

“Kar birebir vakitte kentimiz için de bir rahmet, barajlarımızın dolması yer kaynaklarının beslenmesi açısından da son derece önemlidir” diyen Lider Büyükakın, “Ekiplerimizle gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Arkadaşlarımızın çabaları sayesinde ana arterlerimizin tamamı açık vaziyettedir. Kar yağışı nedeniyle alanda emek veren tüm arkadaşlarımıza öbür kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımıza, Emniyet ve Jandarma görevlilerine farklı ayrı teşekkür ediyorum. Doğal ki Üniversite Hastanesine yakın bir bölgedeyiz. Sıhhat çalışanları da işlerinin başındalar. Bu kaidelerde onlar da vatandaşımız için vazife yapıyorlar. Allah onlarında işinde kolaylık versin. Kimsenin ayağına taş değmesin” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap