Elbirliği ile yardımlaşma yüzleri güldürdü

 Elbirliği ile yardımlaşma yüzleri güldürdü

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yalnız yaşayan ve hiçbir geliri olmayan güç durumdaki bayanın yardım daveti Kandıra Belediyesi ve Almanya’dan hayırsever hanımları alarma geçirdi.

Kandıra Akçabeyli Mahallesinde hiçbir geliri olmayan Fatma Kurt’a ilişkin harabe haldeki mesken Kandıra Belediyesi, Yardımsever kişiliği ile tanınan Ayşe Yolcu’nun kurucusu olduğu Şefkatli Hanımlar ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağı ile yenilendi. Büyük değişim gören meskeni görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Toplumsal belediyecilikte öncü belediyeler ortasında yer alan Kandıra Belediyesi,  çok istikametli toplumsal hizmetleriyle sıkıntı günlerinde vatandaşlarının yanında olmaya ve ekonomik zorluk yaşayan ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor.

BAŞKAN TURAN DEVREDE

Kandıra Akçabeyli Mahallesi sakinlerinden hiçbir geliri olmayan Fatma Kurt, Akçabeyli Mahallesi Muhtarı Savaş Kesikbaş aracılığıyla Kandıra Belediye Lideri Adnan Turan’dan harabe halde olan konutunun tadilatının yapılmasını istedi. Lider Turan’ın talimatı üzerine güç durumdaki bayanın talebinin yerine getirilmesi için çalışma başlatıldı. Kandıra Belediyesi tarafından dış cephe, iç cephe sıva ve boya çalışmasının yanında, laminat ve çatı çalışması gerçekleştirildi. Oturmaya hazır hale gelen konutta kullanılmayacak durumda olan eşyalar ve büsbütün harap haldeki mutfak ise Almanya Şefkatli Hanımlar kümesi tarafından yenilendi. Pırıl pırıl olarak mesken sahibine teslim edilen konut için konut sahibi Fatma Kurt emeği geçenlere çok teşekkür etti ve memnunluğunu tabir etti.

OTURULMAYACAK HALDEKİ MESKEN ŞAHESER OLDU

Başkan Turan ve Şefkatli Bayanlar Gurubu ile temasa geçen mahalle muhtarı Kesikbaş ise konutun uzun vakittir oturulamayacak durumda olduğunu belirttiği açıklamasında , ‘’ Bu binamız bayadır düşünceli durumdaydı. Allah razı olsun Adnan Liderimizden. Gittik sağolsun. Keşif yapıldı. Oda geldi yerimizi kendi gözüyle gördü. ‘’ Muhtarım meşakkat yapma elbirliğiyle bunu halledeceğiz ‘’ dedi.  Sağolsun çok şükür en güzel formda yaptılar. Laminatından, içinden, dışından, çatısına kadar. Eski imgeleri esasen elimizde mevcut. İnanın bir şaheser oldu. Büyükşehir Belediyemiz de sağolsunlar kapı, ıvır zıvır bir çok şeyde elimizden tuttu.’’ Dedi.

ALMANYA ŞEFKATLİ BAYANLAR HOŞ İŞLERE İMZA ATIYOR

Evin iç kısmında da çok büyük problemler olduğunu, mutfak ve eşyaların akıntı ve rutubet nedeni ile kullanılamayacak durumda olduğunu kelamlarına ekleyen Kesikbaş, ‘’  Oturma gruplarımız, bazamız, mutfak dolabımız, ocağımız yoktu. Bunları da Almanya Şefkatli Bayanlar Ayşe Yolcu ablamız Allah razı olsun. Bizleri hiç kırmadan, sıkılmadan inanın çok büyük yardımı oldu. El attılar, daima birlikte bu kardeşimizin yuvasını kurduk. Çok teşekkür ediyoruz. Her birine Allah razı olsun diyoruz. Adnan Liderimizden, Ayşe Yolcu ablamızdan ve Almanya Şefkatli Bayanlar gurubumuzdan her birine farklı başka teşekkür ediyoruz. Her birinden Allah razı olsun. Ben Ayşe Yolcu hanımefendiyi tanırım. Bu sayede Almanya Şefkatli Bayanlar gurubunu da tanımış olduk. Hoş işlere imza atıyorlar ’’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap