Erdoğan: Artık kimse abuk subuk fiyatlandırmalar peşinde koşamayacak

 Erdoğan: Artık kimse abuk subuk fiyatlandırmalar peşinde koşamayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Stant Salonu’nda yapılan Muhtarlar Toplantısı’na katılarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Muhtar maaşlarının 3 bin 392 liradan taban fiyat düzeyi olan 4250 liraya çıkardıklarını duyuran Erdoğan iktisada de değinerek, “Asgari fiyattan memur maaşlarına kadar insanımızı fahiş fiyat altında ezdirmeyecek düzenlemelere gittik. Ocak ayı itibariyle herkes bu artışları hayatında görmeye başlayacaktır. Kimse abuk sabuk fiyatlandırma peşinde koşamayacaktır.

Piyasalarda bir daha istikrarsız Döviz talebinden kaynaklanan bir dalgalanmanın yaşanmayacağını düşünüyoruz. Kur üzere enflasyonun üzerindeki köpüğü de kısa müddette alacağımıza inanıyoruz. Böylelikle maaşlarda yaptığımız artışlar daha manalı hale gelecektir. Salgının yol açtığı belirsizlik arttıkça Türkiye’nin önündeki fırsatlar kara dönüşmeyi sürdürüyor. Dünya, Türkiye’nin adımlarını yakından takip ediyor. Düşüncelerimiz yanında umutlu olmak için de çok sebebimiz var. Programımızın bizi nereden nereye taşıdığını yaz aylarına gerçek çok daha güzel göreceğiz” sözlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap