Erdoğan: Vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz

 Erdoğan: Vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz

Erdoğan, “Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur muhafazalı sisteme geçmiştir.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bankaların, darphanenin ve altın rafinerilerinin içinde yer aldığı sistemle vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz.” dedi.

Erdoğan, “Kredi Garanti Fonu dayanağıyla, istihdamı muhafaza ve geliştirme öncelikli işletme ve yatırım kredileri vermeye yönelik paketin hazırlığı bitmek üzere.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kısır hesaplarla hareket ederek, içinden geçtiği kritik süreçte ülkemize ziyan verenleri affetmeyeceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’yi, herkesin işini de tasarrufunu da Türk lirasıyla yaptığı bir yer haline getirmek için dayanak istiyoruz.”

Erdoğan, “Tarım eserleri ziyanlarının karşılanması konusundaki eksiklikleri tamamlamak için AFAD üzerinden 200 milyon liralık bir kaynak daha ayırıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu meblağ en kısa müddette Antalya, Artvin, Aydın, Bartın, Kastamonu, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Sinop ve Van’daki hak sahiplerine dağıtılacak.” sözlerini kullandı.

Erdoğan, “Prim ve posa takviyesiyle birlikte önümüzdeki periyot için üreticilerimize ton başına 875 liralık pancar bedeli ortaya çıkıyor.” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “50,4 milyon liralık ek kaynakla 20 bin aileyi daha elektrik dayanağı kapsamına alıyoruz.” dedi.

(Sürecek)

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap