Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 İçin One UI 2.1 Güncellemesi Geliyor

 Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 İçin One UI 2.1 Güncellemesi Geliyor

Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 kullanıcıların dört gözle beklediği One UI 2.1 güncellemesi ile ilgili bugün Samsung önemli bir açıklamada bulundu. Bu doğrultuda yapılan açıklamayla beraber Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 için One UI 2.1 güncellemesinin yayınlanacağı netlik kazandı.

Şimdilik, Samsung’un söz konusu modeller için yeni arayüz güncellemesini ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklarca elde edilen bilgilere göre Samsung’un, Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için One UI 2.1 güncellemesini test ettiğini görmekteyiz. Peki, yeni arayüz güncellemesi S9 ve Note 9 kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacak? Gelin bu yeniliklere yakından bakalım.

One UI 2.1 Güncellemesi Ne Gibi Yenilikler Getiriyor

Yakın zaman içerisinde Note 10 ve S10 modelleri için yayınlanan One UI 2.1 güncellemesi ile birçok yenilik kullanıcılara sunulmuştu. Bu yeniliklerin en dikkat çekenleri ise kamera kısmında bizleri karşılıyor.

Bu doğrultuda Single Take modunu kullanıcılara sunacak olan Samsung, bahsi geçen özellik sayesinde tek bir tuşa basarak birden fazla fotoğraf ve video çekmemize ve GIF’ler oluşturmamıza olanak sağlayacak. Bunun dışında Geliştirilmiş Gece Modu özelliğiyle de teknoloji devi, düşük ışıklı ortamlarda daha kaliteli fotoğraflar ve videolar çekilmesine imkan tanıyacak.

Yine aynı şekilde Night Hyperlaspe özelliğini de Note 9 ve S9 modellerine getirecek olan Samsung, bu kısımda ise kullanıcıların çok daha düşük ışıkta en iyi fotoğrafları ve videoları çekebilmesine olanacak sağlayacak.

Kamera kısmında birçok yeni özelliği kullanıcılara sunacak olan Samsung, aynı zamanda Profesyonel Video seçeneğini de bahsi geçen modellere ekleyecek. Bu özellik sayesinde de kullanıcılar ISO, deklanşör hızı ve pozlama seviyesi gibi ayarlara tek bir menüden erişebilecekler.

Bu özelliklerin haricinde yeni güncellemeyle beraber Hızlı Paylaşım özelliği de kullanıcılara sunulacak. Bu özellikle sayesindeyse Note 9 ve S9 kullanıcıları büyük boyutlu dosyaları bile çok rahat bir şekilde birden fazla kişiyle paylaşabilecekler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap