Gün Ortasında Odak Noktasındaki Hisseler: Macy’s, Broadcom, Eli Lilly ve Diğerleri

 Gün Ortasında Odak Noktasındaki Hisseler: Macy’s, Broadcom, Eli Lilly ve Diğerleri

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri, yatırım camiası Federal Rezerv’in bu hafta sonunda yapılması planlanan iki günlük para politikası toplantısına hazırlanırken Pazartesi günü farklı performans gösterdi.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde dikkat çeken hisse senedi hareketlerinden bazıları şunlardır:

Büyük mağaza şirketi Macy’s (M), emlak yatırım şirketi Arkhouse Management ve uluslararası yatırım yöneticisi Brigade Capital Management’tan gelen 5,8 milyar dolar değerindeki devralma teklifi haberinin ardından hisselerinin %19 oranında arttığını gördü.

Amerikan sağlık sigortası şirketi Cigna’nın (CI) hisseleri, şirketin sektördeki muadili Humana (HUM) ile satın alma görüşmelerini durdurduğu ve 140 milyar dolardan fazla değere sahip birleşik bir sigorta kuruluşu ile sonuçlanabilecek bir işlemden vazgeçtiği bildirildikten sonra %16 oranında yükseldi. Cigna ayrıca 10 milyar dolarlık ek hisse geri alımı planladığını duyurdu.

ByteDance’ın sahibi olduğu sosyal medya şirketi TikTok’un Endonezya’daki e-ticaret operasyonlarını GoTo’nun Tokopedia’sı ile birleştirme planını açıklamasının ardından Sea Ltd ADR’lerinin (SE) hisseleri %6,2 oranında düştü. Bu gelişme, Sea Ltd’nin Endonezya’daki e-ticaret kolu için rekabetin yoğunlaşacağı endişelerini artırdı.

Spor giyim şirketi Nike’ın (NKE) hisseleri, Citi’nin öngörülemeyen ekonomik iklime rağmen kar marjlarının iyileştiğine dair kanıtlara işaret ederek şirket hakkındaki değerlendirmesini “nötr “den “al “a yükseltmesinin ardından %2,5 oranında arttı.

Sosyal medya şirketi Snap’in (SNAP) hisseleri, Wells Fargo (NYSE:WFC) analistlerinin değerlendirmelerini “eşit ağırlık “tan “fazla ağırlık “a yükseltmelerinin ardından %4,6 oranında değer kazandı.

Biyofarmasötik şirketi Affimed’in (AFMD) hisseleri, şirketin akciğer kanseri ilacı AFM24-102 için iki test grubunda yeni hasta kaydının durdurulduğunu açıklamasının ardından, daha önceki kazançları tersine çevirerek %7 oranında düştü.

Teknoloji şirketi Broadcom’un (AVGO) hisseleri, Citi’nin “Al” tavsiyesi ve 1.100$ fiyat hedefi ile işlemlere başlamasının ardından %7 oranında yükseldi. Analistler, yapay zekadan elde edilen faydaların yarı iletken endüstrisindeki yavaşlamanın olumsuz etkilerini dengeleyebileceğini belirtti.

İlaç şirketi Eli Lilly (LLY), SURMOUNT-4 çalışmasının tam verilerinin The Journal of the American Medical Association’da yayınlanmasının ardından hisselerinin %4 oranında düştüğünü gördü. Çalışma, Zepbound kullanan ve plaseboya geçen katılımcıların 88 hafta sonra kilolarının ortalama %14,8’ini geri aldığını gösterdi.

Louis Juricic tarafından ek raporlama

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap