JPMorgan Berlin’de dijital banka kuracak

 JPMorgan Berlin’de dijital banka kuracak

JPMorgan Chase & Co’nun, ikinci memleketler arası tüketici bölgesi olan Almanya’da bir dijital banka kurmayı planladığı belirtilirken bu atılımın en büyük ABD bankasının Avrupa’da daha da genişlemesi için bir sıçrama tahtası oluşturacağı bedellendiriliyor.

Bloomberg’e konuşan bilgi sahibi kaynaklara nazaran, lansman gelecek yılın sonlarında yahut 2025’in başlarında yapılacak ve firma bundan sonra başka AB ülkelerini hedefleyecek.

Kaynaklar JPMorgan’ın, çalışmaların bir modülü olarak Berlin’de işe alımlara başladığını ve Almanya’nın başşehrinin AB tüketici operasyonları için bir üs olmasını amaçladığını kaydettiler.

New York merkezli banka 2021’in sonlarında İngiltere’de sırf dijital olarak ferdi bankacılık alanında hizmet veren ve çek hesapları sunan bir atakla birinci defa ABD hudutları dışında bir tüketici kümesini hedeflemişti.

JPMorgan’ın bu yıl en kısa müddette kurulan platforma kredi kartlarını ve ferdi kredileri getirmeyi planladığı belirtiliyor.

Şirket rakipleri Citigroup ve HSBC Holdings Plc’nin geçtiğimiz on yıllarda denizaşırı ülkelere açılırken kullandıkları maliyetli, şube yüklü yaklaşımdan uzun müddet kaçınmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap