Mehmet Ali Yıldırımtürk Kimdir?

Altın piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk'ün biyografisidir.
Mehmet Ali Yıldırımtürk

M. Ali Yıldırımtürk

1949 Yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. 1968 Yılında yüksek öğrenimine başladığı İstanbul-Yıldız Teknik Yüksek Okulu Elektrik Bölümünden, öğrenimi sırasında Akademi olan ( bugünkü Yıldız Üniversitesi) Yıldız Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nden 1974 yılında Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek öğrenimi sırasında başladığı altın ve para piyasaları ile ilgili çalışmalarını, askerlik görevi sonrasında önce ortak ve 1997 Yılında İstanbul- Kapalıçarşı’da “ MEHMET ALTIN TİC. LTD.ŞTİ ” ismiyle kurduğu kendi işletmesinde halen ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yıldırımtürk, para piyasalarına yönelik birikimlerini 2000 yılından itibaren “ www.goldpara.com ”isimli web sitesinde sanal ortamda hizmete açtı. Goldpara.com, İstanbul-Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasası’nın, halen günlük tekil 60 bin ilâ 95 bin ziyaretçisi olan tek aktif sitesidir. Yıldırımtürk, 1999 yılından beri Radyo ve TV kanallarında günlük piyasa yorumları ve Zaman Gazetesi ekonomi köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca, kuyumculuk sektörüne ilişkin günlük yayınlanan “ Günlük Altın ve Döviz Bülteni” nin de editörlüğünü yapıyor.

Mehmet Ali Yıldırımtürk’ün Zaman Gazetesinin 2001 yılı cep kitapları serisinden “ BİZİM WALL STREET ” isimli, Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasalarını anlattığı birde kitabı bulunuyor. Çeşitli haftalık ve aylık ekonomi dergilerinde de köşe yazarlığı ve panellerde para piyasaları ile ilgili yorumlar yapan, orta derecede Almanca ve İngilizce bilen Yıldırımtürk, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap