MHP’den istifa eden Engin Ayengin CHP’ye katıldı! Rozetini Kılıçdaroğlu taktı

 MHP’den istifa eden Engin Ayengin CHP’ye katıldı! Rozetini Kılıçdaroğlu taktı

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ( Mhp ) 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı, daha sonra da 2018 yılında milletvekili aday adayı olan Engin Ayengin partisinden 2022 yılında istifa ettiğini duyurmuştu. CHP’ye katılan Engin Ayengin’e rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

CHP’Lİ VEKİL SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “TBMM’de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 2018 Genel seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olup bir süre önce partimize katılan Engin Ayengin’e rozetini taktı. Aramıza hoşgeldiniz…” dedi.

İSTİFASINI BU AÇIKLAMAYLA DUYURMUŞTU

Sosyal medya hesabından duyuran Ayengin, “Varlık amacımın farkına vardığım gün itibarı, tüm benliğimi adamış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Türk milleti ve aziz vatanımın geleceği için hizmet etmeyi bir borç bildim. Atatürk ve Ülkü kimliğimden asla taviz vermeden yürümüş olduğum yolu bir şeref saydım ve sayacağım. Bu yolda tek başıma kalsam son nefesime kadar yürüyeceğim. Bugünden itibaren şahsiyetimi, kişiliğimi ve varlığımı borçlu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden üzülerek istifa ettiğimi tüm eş, dost, akraba ve seven sevmeyen herkese duyurmak istiyorum. Geldiğimiz 20 yıllık bu süreç, hangi partili olduğumuzun hiç bir önemi olmadığını ayan beyan ortaya koymuştur. Tek gerçeğimiz kimin Atatürk yolunda yürüdüğüdür. Saygı ve sevgilerimle.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap