Özel öğrenci Hilal’den örgü bebekler

 Özel öğrenci Hilal’den örgü bebekler

‘Hayal idi gerçek oldu’ projesi kapsamında özel öğrencimiz Hilal’in yaptığı örgü bebekler komeksepetinde satışa sunuldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinin öğrencileri göz doldurmaya devam ediyor. ‘Hayal idi gerçek oldu’ projesi kapsamında özel öğrencilerin hayallerinin gerçekleşmesine katkı sunuldu. Bu kapsamda KO-MEK ve Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde eğitim alan öğrencilerden Hilal Yıldırım el sanatları dersinde eliyle ördüğü örgü bebekler artık www.komeksepeti.com adresinde satılmaya başlandı.

ÖZEL BİREYLER TOPLUMA KAZANDIRILIYOR

Özel bireylerin eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük eden Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezinde özel ihtiyaçlı 17-35 yaş aralığında olan bireylere ve ailelerine yönelik eğitim gelişim ve takviye hizmetleri sunuluyor. Bu kapsamda özel bireylerin toplum içinde bağımsız ömür marifetleri kazanmalarına yardımcı olunarak mesleksel maharetlerinin arttırılması amaçlanıyor.

KOMEKSEPETİNDE ÜRETEN KAZANIYOR

El emeği eserler üretenleri ve zanaatkârları desteklemeyi amaçlayan komeksepetinde, ördüğü örgü bebekler ile yer alan Hilal, 4 yıldır Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde el sanatları eğitimi alıyor. Merkezde öğretmenlerinin yönlendirmesi ile yeni bir yarar kapısı aralayan Hilal, örgü bebek örmeği çok sevdiğini, ayrıyeten kazak, süveter, atkı ördüğünü lisana getirdi.

UYGUN Kİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VAR

Yengesi Fatma Hanım ise ‘‘Hilal bu merkeze gelmeden evvel konutta çok sıkılıyordu’’ diyerek, küçük yaştan beri örgü işlerini hobi edindiğini artık ise bu hobisini komeksepeti’nde gelir kapısına çevirdiğini belirtti. Hilal’in KO-MEK ve Cemil Meriç Merkezinde aldığı eğitimler sayesinde ördüğü bez bebekleri satmaya başladıktan sonra kendine itimadının daha da arttığını belirten yengesi Fatma Hanım, ‘’Cemil Meriç’le kızımız daha keyifli. Yeterli ki Büyükşehir Belediyesi var. Özel çocuğumuz bu toplumun da özel çocuğu haline geldi’’ dedi.

BİLGİ İÇİN 153

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezi, 17-35 yaş ortası özel ihtiyaçlı bireylere hizmet veriyor. Merkezde; bahçecilik, el sanatları, müzik, seramik, yiyecek içecek hizmetleri, toplumsal aktivite ve maharet geliştirmenin yanı sıra yöresel halk oyunları eğitimi de veriliyor. Ayrıntılı bilgi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tahlil masası 153 nolu telefondan irtibat kurulabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap