Paramount hisseleri devralma spekülasyonları arasında yükseldi

 Paramount hisseleri devralma spekülasyonları arasında yükseldi

NEW YORK – Skydance Media ve RedBird Capital’in medya devinin kontrol hisselerini devralmayı düşündükleri yönündeki spekülasyonların ardından Paramount hisseleri bugün %12,4 yükseldi. Artış, Paramount’un tüm portföyü yerine stüdyo varlıklarına odaklanmış gibi görünen satın alma ilgilerine ilişkin raporların ardından geldi.

Wells Fargo analistleri, National Amusements’ın Paramount’taki hisselerine oranla sahip olduğu orantısız oy haklarına dikkat çekerek durumu değerlendirdi. Finans kuruluşunun ‘Mission Possible’ raporu, Paramount hisseleri için 12 $ fiyat hedefi ile düşük ağırlık derecesi verdi. Analiz, alıcı ilgisinin esas olarak stüdyo sektöründe olduğunu ve Paramount’ta üst düzey yönetici kontrol değişikliği paketlerinin yakın zamanda uygulanmasına yansıyan bir duygu olduğunu öne sürüyor.

Olası bir anlaşma Paramount içinde önemli bir yeniden yapılanmaya yol açabilir. Güvenilir bir alıcı olarak görülen Skydance Media’nın kontrolü ele geçirmesi halinde, stüdyo varlıklarının birleştirilmesi, Paramout+ yayın hizmetinin durdurulması, Pluto TV’nin satılması ve çeşitli televizyon dizilerinin elden çıkarılması söz konusu olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap