Pehlivan develer Torbalı Arenasına inecek

 Pehlivan develer Torbalı Arenasına inecek

Torbalı’da klasik olarak düzenlenen ‘Deve Güreşi Festivali’nin bu yıl 14’üncüsü gerçekleşecek. 5 Şubat Pazar günü Özbey’de bulunan Deve Güreşi Alanı’nda gerçekleşecek olan şenliğe girişler fiyatsız olacak

Torbalı’da birinci olarak Merhum Belediye Lideri İsmail Uygur tarafından düzenlenen, sonrasında klasikleşen ‘Deve Güreşi Festivali’nin bu yıl 14’üncüsü gerçekleşecek. İlçe ve bölge halkının en büyük cümbüşlerinden olan, tarihi ve kültürel öğelerin yaşatıldığı ve her yıl 20 bine yakın kişinin takip ettiği şenlik için geri sayım başladı. Bölgenin yanı sıra Antalya ve Çanakkale üzere kentlerden pehlivan develerin uzunluk göstereceği şenlik renkli imajlara sahne olacak. 5 Şubat Pazar günü Özbey’de bulunan Deve Güreşi Alanı’nda gerçekleşecek olan şenliğe girişler fiyatsız olacak. Deve güreşlerinin yanı sıra şenlik alanında kurulacak olan stantlarla vatandaşlar alışveriş yapabilecek.

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

İzmir’den ve kent içinden alana fiyatsız ulaşımın sağlanması için İZBAN Tepeköy İstasyonu’ndan şenlik alanına fiyatsız servis kaldırılacak. Deve Güreşi Festivali’nin Torbalı için farklı bir kıymete sahip olduğunu vurgulayan Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, “Devecilik kültürü ve deve güreşleri için Torbalı başka bir mana söz etmektedir. Geçtiğimiz yıl da büyük bir coşku ile şenliğimizi gerçekleştirmiştik. Bu yıl için de hazırlıklarımız devam ediyor. Bölgenin en büyük deve güreşi tertibine imza atacağız. Tüm Ege halkını Torbalı Belediyesi 14. Klasik Deve Güreşi Festivali’ne bekliyoruz. ”ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap