Prof. Dr. Görür’den ikaz: Adana ve Hatay’a dikkat, konutunuzu terk edin

 Prof. Dr. Görür’den ikaz: Adana ve Hatay’a dikkat, konutunuzu terk edin

10 ili vuran sarsıntının akabinde yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, toplumsal medya hesabından açıklama ve ikazlarda bulundu.

Prof. Dr. Görür, şunları belirtti:

Arkadaşlar, çok üzgünüm lakin Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde zelzele oldu. Çok büyük bir zelzele umarım zaiyatımız az olur. Bu sarsıntının gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza lisanımızda tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye reaksiyon bile vermedi.

Arkadaşlar, zelzele bölgesinde iseniz meskeni terkedin. Artçı sarsıntılar büyük olacaktır, hasarlı konutlarınız yıkılabilir. Geçmiş olsun. Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa dilerim.

Deprem bölgesindeki arkadaşlar, otomobillerinizi kullanıp, trafiği kilitlemeyin. Sağlıklı iseniz konutunuzu terk edin varsa toplanma bölgelerine gidin. Meskenden çıkmadan elektriği, doğal gazı, suyu kapatın. Telf’lara sarılmayın, interneti tercih edin.

İlgililere sesleniyorum. Bölgedeki barajları denetim ediniz.

Bu sarsıntıdan sonra Adana ve Hatay’a dikkat edilmeli. Mahallî yöneticiler uyanık olmalı. Geçmiş olsun. Ölen insanlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara şifalar dilerim.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap