Sosyal Medyada #feyzayaneoldu Etiketi Gündem Oldu

 Sosyal Medyada #feyzayaneoldu Etiketi Gündem Oldu

Yaklaşık dört ay önce sosyal medya hesabından “düştü derlerse inanmayın” paylaşımı yapan Feyza Nur Saydam isimli genç kız dün gece 7. kattan düşerek hayatını kaybetti. Bunun üzerine sosyal medyada #feyzayaneoldu etiketi gündem oldu. Trendler  arasında birinci sıraya yükselen etiket on binlerce kullanıcının iletileri ile dolup taştı.

Gaziantep’e bağlı İbrahimli Atatürk Mahallesi’ndeki Camcıoğlu sitesinde dün gece saatlerinde meydana gelen olayda, Feyza Nur Saydam (17) isimli genç kız, 7’nci kattaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

“AŞAĞI ATLAMAM ALLAH KORKUM VAR BİRİ ATMIŞTIR”

Balkondan düşerek hayatını kaybettiği açıklanan genç kızın bir süre önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise ölümündeki kuşkuları artırdı.

Twitter hesabından Ağustos ayında yaptığı bir paylaşımda genç kız, “Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir, ben bir yerden aşağı atlamam Allah korkum var benim ama biri atmıştır, uyuşturucu kullanmam zorla verilmiştir. Bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. Bunun üzerine çok sayıda sosyal medya hesabından ve kadın derneklerinden olayın araştırılması için gündem çalışması yapıldı.

Atılan iletilerin bazıları:

https://twitter.com/yuceheraaa/status/1344992117488287744?s=20

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap