Tempur Sealy, 2024 Beklentilerinin Umut Verici Olması Nedeniyle Piper Sandler’da ‘Al’ Statüsüne Yükseltildi

 Tempur Sealy, 2024 Beklentilerinin Umut Verici Olması Nedeniyle Piper Sandler’da ‘Al’ Statüsüne Yükseltildi

Tempur Sealy (TPX), Perşembe günü Piper Sandler’da Nötr’den Overweight’e yükseltildi ve analistler hisse senedi için fiyat hedefini 41 dolardan 61 dolara çıkardı.

Analistler şirketin 2024 ve 2025 yılları için iyi konumlandığını ve ayrıca Mattress Firm (MFRM) entegrasyonundan önemli finansal faydalar elde etme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Analistler, “TPX, uzun vadeli kazançlara odaklanan yatırımcılar için giderek daha cazip hale gelen çok yıllı bir büyüme tahmini ile yatak sektöründe lider bir şirket olarak kendini kanıtladı” dedi.

Firmanın not artırımı dört ana noktaya dayanıyor. İlk olarak, Piper Sandler’ın 2024 yılı için hisse başına kazanç (EPS) projeksiyonu, bu yıl için 3 $ veya daha yüksek bir EPS’ye işaret ediyor.

İkincisi, Piper Sandler sektördeki talebin daha istikrarlı ve olumlu bir eğilime doğru ilerlediğini ve özellikle mevcut ünite talebinin 2016 ve 2017 ile aynı seviyede olması nedeniyle önümüzdeki iki yıl içinde güçlü bir büyüme yaşayabileceğini düşünüyor.

Analistler ayrıca TPX’in 2024’e son yıllardaki en etkileyici ürün yelpazesiyle başladığını ve bunun 2025’e kadar satışları artırmasının beklendiğini vurguluyor.

Son olarak, Piper Sandler’ın MFRM’nin satın alınmasının getireceği faydalara ilişkin finansal analizinde, satın alma işleminin tamamlanması halinde 300 milyon dolarlık maliyet tasarrufu ve operasyonel verimlilik sağlanacağı ve bunun da EPS’de 1,50 dolarlık bir artışa yol açacağı öngörülüyor. Piper Sandler bu sonuca güvenmektedir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap