Twitter, Altın Onay Tikinin Fiyatını 1.000 Dolar Yapabilir

 Twitter, Altın Onay Tikinin Fiyatını 1.000 Dolar Yapabilir

Bundan birkaç ay önce hayatımıza giren Twitter Blue sayesinde artık belirli bir miktarda ücret ödeyen herkes (bireysel veya kurumsal fark etmeksizin), kullanıcı adlarının yanında beliren mavi onay tikini satın alabiliyorlar.

İşletmeler ve şirketler ise mavi tikten farklı olarak hesap isminin yanında bulunan altın renginde bir onay tiki alıyorlar. Şimdi iddia edildiğine göre Twitter, işletmelerin aldığı bu onay tikinin fiyatını bir hayli arttırmak istiyor.

Altın onay tikinin ücreti aylık 1.000 dolar olabilir

İşletmeler şu anda Twitter Blue özelliklerinden faydalanabilmek için ayda 8 dolar ödüyorlar ve otomatik olarak işletme oldukları onaylanıp altın onay tikine sahip oluyorlar. Eğer ortaya atılan söylenti doğru ise bundan sonra aylık 1.000 dolar ödemeye başlayacaklar.

Söylenene göre 1.000 dolar ödemek istemeyen şirketler altın onay tikini kaybedecekler ve herkesin 8 dolar vererek alabileceği mavi onay tikine indirgenecekler. Ayrıca Twitter, işletmeye bağlı her hesaba rozet eklemek için aylık 50 dolar ekstra ücret eklemeyi de düşünüyor.

Bu bilginin henüz resmi olarak Twitter tarafından doğrulanmadığını tekrardan ifade edelim. Ancak şu var ki, Elon Musk’ın son açıklamaları ve şirketin 12,5 milyar dolarlık borcu göz önüne alındığında bu iddia biraz daha anlam kazanıyor ancak her işletmeden 1.000 dolar almak da pek akıl kârı gibi gözükmüyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap