WK Kellogg satışları fiyat artışıyla yükseldi, tahminleri aştı

 WK Kellogg satışları fiyat artışıyla yükseldi, tahminleri aştı

Popüler mısır gevreği Froot Loops ile tanınan WK Kellogg Co, Salı günü açıkladığı son çeyrek sonuçlarında Wall Street’in gelir beklentilerini aştı. Şirketin başarısı, tüketime hazır tahıl ve atıştırmalıklarına yönelik tüketici talebindeki düşüşün etkisini hafifletmeye yardımcı olan ürün fiyatlarındaki artışa bağlandı.

Enflasyonist baskılar karşısında, Kellogg’un ayrılmış Kuzey Amerika tahıl birimi Kellanova, kar marjlarını korumak için bir strateji olarak fiyat artışları uyguladı. Raporlanan çeyrekte fiyatlarda %6,3’lük bir artış görülürken, hacimde %7’lik bir düşüş yaşandı.

Zorlu piyasa koşullarına rağmen Kellanova geçtiğimiz hafta güçlü bir performans sergileyerek beklentilerin üzerinde satış ve kâr açıkladı ve Ağustos ayında açıkladığı 2024 yılı tahminlerini teyit etti.

LSEG verilerine göre, 30 Mart’ta sona eren ilk çeyrekte WK Kellogg 707 milyon dolarlık satış gerçekleştirerek analistlerin 697,8 milyon dolarlık konsensüs tahminini aştı.

Ayrıca, Apple Jacks mısır gevreğinden de sorumlu olan şirket, %1 düşüş ile %1 artış arasında değişmesi beklenen yıllık düzeltilmiş net satış büyümesi tahminini korudu.

WK Kellogg’un net geliri geçen yılın aynı dönemindeki 24 milyon dolar ya da hisse başına 28 sentten 33 milyon dolar ya da hisse başına 37 sente yükseldi. Bu rakam, hisse başına 38 sent kar öngören analist tahminlerinin biraz gerisinde kaldı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap