ABB’de kar teyakkuzu: Ankara’da tüm ana arterler açık

 ABB’de kar teyakkuzu: Ankara’da tüm ana arterler açık

Ankara Büyükşehir Belediyesi dün akşam saatlerinde ansızın bastıran ağır kar yağışına karşı teyakkuza geçti. AKOM’a bağlı takımlar karın olumsuz tesirlerine karşı 7/24 aslına dayalı olarak çalışmalarını sürdürdü. Başkent’in 25 ilçesinde 2 bin 400 işçi ve 850 araç karın olumsuz tesirlerine ve buzlanma riskine karşı gündelik hayatın ve ulaşımın sekteye uğramaması için harekete geçirildi. Kar küreme ve tuzlama araçları 24 saatte 90 bin 642 kilometre yol yaptı. Çalışmalar “kartakip.ankara.com.tr” adresi üzerinden canlı yayınlanıyor.

Ağır kar yağışıyla birlikte teyakkuza geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi takımları, karın olumsuz tesirlerine ve buzlanma riskine karşı çalışmalarını sürdürdü.

Karla uğraş çalışmaları kapsamında Başkent’te tüm ana arterler açılırken, gruplar alanda 7/24 mesai yaptı.

25 İLÇEDE 2 BİN 400 İŞÇİ VE 850 ARAÇ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi, toplumsal medya hesaplarından kar küreme ve tuzlama çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Vatandaşlara kar lastiklerinin takılması konusunda sık sık ihtarlarda bulunan Büyükşehir Belediyesi yaptığı paylaşımada,“25 ilçede yaşanan ağır kar yağışı nedeniyle 850 araç ve 2 bin 400 işçimiz sorumluluk alanımızda bulunan caddelerde vazife başındadır. Çalışmaları ‘kartakip.ankara.com.tr’ adresinden canlı izleyebilir, bildirimlerinizi Başşehir 153 davet merkezimizden bizlere bildirebilirsiniz” sözlerine yer verdi.

24 SAATTE 90 BİN 642 KİLOMETRE YOL

Ansızın bastıran kar yağışı sonrası AKOM’da mesaiye başlayan Fen İşleri Daire Başkanlığı takımları, kar küreme ve tuzlama çalışmalarında 24 saatte 90 bin 624 kilometre yol yaptı.

ANFA Genel Müdürlüğü ve Kent Estetiği Daire Başkanlığı da şoförlerin ve yayaların kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri için çalışmalara takviye verdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜM GRUPLARIYLA ALANDA

Zabıta Daire Başkanlığı ise kent merkezinde otobüs duraklarında bekleyen vatandaşların mağdur olmaması için tüm grubuyla alanda yerini aldı.

Orta sokaklarda yaz lastiği kullanımı sonucu oluşan kazalardan kaynaklanan trafik yoğunluğundan ötürü mağdur olan vatandaşlara ise Büyükşehir Belediyesi takımları müdahale ederek gidecekleri yerlere ulaştırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap