Akdeniz ve Arap-Endülüs Ezgilerini Eşsiz Bir Bütünlükle Harmanlayan Piers Faccini 23 Şubat’ta Zorlu PSM’de!

 Akdeniz ve Arap-Endülüs Ezgilerini Eşsiz Bir Bütünlükle Harmanlayan Piers Faccini 23 Şubat’ta Zorlu PSM’de!

‘Heaven’s Gate’, ‘Dunya’, ‘Diamon In The Mine’, ‘The Beggar & the Thief’ müzikleriyle kendine has bir hayran kitlesi elde eden, Ben Harper, Vincent Segal, Luc Suarez, İbrahim Maalouf, Patrick Watson üzere dünyaca ünlü müzisyenlerle başarılı müzikal çalışmalara imza atan İngiliz-İtalyan ressam, müzikçi ve kelam muharriri Piers Faccini Güney İtalya, Arap-Endülüs yahut Sefarad ezgilerini müzikseverlerle buluşturmak için 23 Şubat akşamı Güçlü PSM’ye geliyor.

 

Şarkılarında insanın uygun ve makûs yanlarını, insan tabiatının hangi tarafının galip geleceğini tartışan ve müzik kelamı müellifliğini yıllar içinde bir tutku haline getiren Piers Faccini, Akdeniz, Afrika ve Yakın Doğu ortasında köprüler kuran folk ve akustik blues esintili müziklerini Türkiye’deki müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İnsanın iç monologlarından doğan dopdolu his geçişlerini müziklerinde eşsiz bir müzikal bütünlükle sunan Faccini 23 Şubat akşamı Turkcell Platinum Sahnesi’nde olacak.

 

1997’de Londra’da sahneye çıkarak müzikal mesleğine başlayan ve 2004’te Leave No Trace isimli birinci solo çalışmasını yayınlayan Faccini 2006 yılında çıkardığı Tearin Sky ve 2009’da yayınladığı ‘Two Grains of Sand’ albümleriyle müzik eleştirmenleri tarafından “müzikal tutumunu çok güzel söz eden bir müzisyen” olarak tanımlandı. Dördüncü albümü My Wilderness’ı 2011’de, Between Dogs and Wolves’u ise 2013 yılında piyasaya süren, Amerikalı müzikçi ve kelam muharriri Dawn Landes ile 2016’nın başlarında çıkardıkları Desert Songs isimli kısa çalar projelerinden Heaven Gate kesimiyle müzikal mesleğinde değerli bir adım attı. Faccini son olarak 2021 yılında piyasaya sürdüğü ve müzikseverlerin çok sevdiği Dunya isimli kesiminin da yer aldığı yedinci stüdyo albümü ‘Shapes of the Fall ile geniş kitlelere ulaştı.

Tüm müzikseverlere kendi geçmişlerini ve ömürlerini büyülü ve efsanevi müziğine dahil edecekleri bir akşam yaşatacak Piers Faccini’nin konser biletleri passo’de satışta!

Bilet Fiyatları:

1. Kategori : 319,00 ₺

2. Kategori : 264,00 ₺

3. Kategori : 220,00 ₺

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap