Allianz, Washington’daki ruh sağlığı tazminat davasında 1,5 milyon dolar ödeyecek

 Allianz, Washington’daki ruh sağlığı tazminat davasında 1,5 milyon dolar ödeyecek

WASHINGTON – Allianz (ETR:ALVG), sigortacının ruh sağlığı acil durumlarıyla ilgili seyahat sigortası taleplerini haksız yere reddettiği iddialarını ele alarak Washington eyaletiyle 1,5 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. Başsavcı Ferguson tarafından bugün açıklanan çözüm, şirketin bipolar bozukluk, şizofreni ve depresif bozukluklar gibi durumlara ilişkin talepleri reddetme uygulamasını gün ışığına çıkaran bir şikayetin ardından geldi.

Anlaşma, haksız ayrımcılık ve ruh sağlığı teminatına ilişkin muğlak poliçe istisnaları olarak tanımlanan Tüketiciyi Koruma Yasası ihlallerini düzeltmeyi amaçlıyor. Rıza kararnamesi hükümleri uyarınca Allianz, reddedilen taleplerden etkilenen müşterilere 800.000 $ tazminat ödemekle yükümlüdür. Ayrıca şirket, eyaletin yasal masrafları ve vaka yönetimi için 700.000 doları karşılayacak.

Allianz’ın ileriye dönük olarak poliçelerinden “Ruh ve Sinir Sağlığı Bozukluğu” istisna maddesini kaldırması gerekiyor. Bu madde daha önce reddedilen tazminat taleplerinin temelini oluşturuyordu ve kaldırılması uzlaşma anlaşmasının önemli bir parçasını oluşturuyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap