Gün Ortası Hisse Senedi Hareketleri: Apple Yükseliyor, Humana Düşüyor

 Gün Ortası Hisse Senedi Hareketleri: Apple Yükseliyor, Humana Düşüyor

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri Perşembe günü karışık bir performans gösterdi. Nasdaq Composite ve S&P 500 Endeksi, yarı iletken şirketlerdeki artış ve Apple (NASDAQ:AAPL)’ın hisse fiyatındaki yükselişin etkisiyle yükseliş kaydetti. Buna karşılık, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması, sağlık sigortası şirketlerinin hisselerindeki düşüşün etkisiyle nispeten değişmedi.

İşte bugün ABD piyasasındaki en önemli hisse senedi hareketlerinden bazıları:

Apple Inc. (AAPL) hisseleri, Bank of America’nın teknoloji şirketi için tavsiyesini ‘nötr’den ‘al’a yükseltmesinin ardından %3,3 oranında artış gösterdi. Bu değişiklik, Vision Pro ürününün önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi ve yapay zeka ile geliştirilmiş bir iPhone’un potansiyel büyümesi beklentisiyle yapıldı.

Discover Financial Services (DFS) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek net gelirinde, kısmen mevzuata uyumla ilgili artan giderler nedeniyle önemli bir düşüş olduğunu bildirmesinin ardından %8,5 oranında geriledi.

Humana Inc. (HUM) hisseleri, sağlık sigortası sağlayıcısının 2023 yılı için hisse başına kar tahminini düşürmesi ve revizyonu tıbbi maliyet trendlerindeki artışa bağlamasının ardından %11,6 oranında değer kaybetti. UnitedHealth Group Inc. (UNH), Elevance Health Inc. (ELV) ve CVS Health Corp. (CVS) gibi benzer şirketlerin hisseleri de düşüş yaşadı.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSM) hisseleri, önde gelen fason yarı iletken üreticisinin dördüncü çeyrek kârında beklenenden daha az bir düşüş bildirmesinin ardından %8,2 oranında artış gösterdi. NVIDIA Corp. (NASDAQ:NVDA), Advanced Micro Devices Inc. (AMD (NASDAQ:AMD)) ve Micron Technology Inc. (MU) gibi diğer yarı iletken firmalarının hisselerinde de artışlar görüldü.

Plug Power Inc. (PLUG) hisseleri, hidrojen yakıt hücresi şirketinin Çarşamba günü geç saatlerde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir başvuruda 1 milyar dolara kadar hisse arz etmeyi planladığını açıklamasının ardından %12’den fazla düştü.

Hertz Global Holdings Inc. (HTZ) hisseleri, Morgan Stanley (NYSE:MS)’in hisse fiyatındaki önemli düşüşün ardından iyileşen risk-ödül dengesini gerekçe göstererek şirket için notunu ‘eşit ağırlık’tan ‘fazla ağırlık’a yükseltmesinin ardından %9 oranında yükseldi.

Birkenstock Holding AG (NYSE:BIRK) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasının ve 2024 yılı için görünümünü sunmasının ardından %9 oranında düştü. Ayakkabı üreticisinin tahminleri sağlam olsa da, Wall Street analistlerinin yüksek beklentilerine kıyasla muhafazakar olarak algılandı.

KeyCorp (KEY) hisseleri, bankacılık şirketinin dördüncü çeyrek performansını açıklaması ve 2024 net faiz geliri için analistlerin tahminlerinin altında kalan bir tahmin sunmasının ardından %5,4 oranında değer kaybetti.

Fastenal Company (FAST) hisseleri, dördüncü çeyrek için beklentileri aşan hisse başına kar açıklamasının ardından, iyileşen kar marjları ve net satışlardaki artışla desteklenerek %6,5 oranında yükseldi.

Louis Juricic tarafından yapılan ek haber

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap