Alyans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Alyans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kelime olarak ittifak anlamına gelen alyans, çiftlerin birbirine olan bağlılığını simgelemektedir. Kişilerin medeni durumu hakkında bilgi veren bu yüzükler, nişan yüzüğü ya da söz yüzüğü olarak da adlandırılmaktadır. Alyans takma kültürü çok eski dönemlerden beri kullanılmakta olup, günümüzde de hala devam ettirilmektedir. Çiftler, uzun yıllar hayatlarının her anında kullanacakları, alyansları seçerken ortak zevklerine hitap edecek modeller tercih etmelidir. Ortak zevk konusunda seçim yapmakta zorlanan çiftler, İstanbul kuyumcuları tarafından sunulan, kadın ve erkek seçenekli çift alyanslarını daha çok tercih etmektedir.

Alyans Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Alyans seçimi sırasında gelinler genellikle bol taşlı ve desenli modellere, damatlar ise daha sade modellere yönelmektedir. Birbiri ile uyumlu ama farklı çift alyansları sayesinde çiftler istedikleri uyumu rahatlıkla yakalayabilmektedir. İstanbul kuyumcuları birbirinden farklı yüzlerce çeşit ile çiftlere en uygun alyans seçeneklerini sunmaktadır. Kullanımı kolay ve şık bir alyans seçmek için şu noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

*Seçtiğiniz modelin kullanışlı ve rahat olmasına özen göstermelisiniz.

*Seçtiğiniz alyansın ergonomik olmasını göz önünde bulundurarak, parmağınızı sıkacak ve terletecek kadar kalın olmamasına dikkat etmelisiniz.

*Hayatınızın hemen hemen her anında kullanacağınız alyansların, parmağınızı rahatsız edecek kadar sıkı ve parmağınızdan düşecek kadar bol olmamasına özen göstermelisiniz.

*Seçeceğiniz alyans modelinin keskin kenarlı olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü, keskin kenarlı yüzükler takıp, çıkartırken parmağınızın zarar görmesine neden olabilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap