Başkan Büyükkılıç: “Bu Güzide Ekip Adeta Karı Havada Yakalayacak”

 Başkan Büyükkılıç: “Bu Güzide Ekip Adeta Karı Havada Yakalayacak”

Lider Büyükkılıç, merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 128 araç ve 291 işçi ile karla çaba eden tüm gruba kolaylıklar diledi, elleriyle tatlı ikramında bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘beyaz altın’ diye tabir edilen kar yağışına karşı sorumluluk alanlarında tüm önlemlerin alındığını belirterek, karla çaba takımlarına moral ziyaretinde bulundu. Büyükkılıç, “Ekiplerimiz kar yağar yağmaz seferber oluyorlar. Yeniden kar bekleniyor, bu güzide grup adeta karı havada yakalayacak. 7/24 biz hazırız diyorlar, biz de alınlarından öpüyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı karla gayret takımları, merkez ve 16 ilçe olmak üzere 7 noktada muhtemel kar yağışına karşı 24 saat çalışması temeline nazaran gece, gündüz demeden misyon yapıyor.

FEN İŞLERİ KARLA GAYRETİ 170 İŞÇİ 80 ARAÇLA DEVAM EDİYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı takımları misyon alanında kalan 450 kilometre yol ağının kış kurallarının olumsuzluklarından etkilenmemesi gayesiyle 43 adet tuzlama ve kar küreme aparatlı kamyon, 1 adet kar püskürtme aracı, 5 adet greyder, 6 adet yükleyici kepçe, 7 adet JSB kepçe, 10 adet taşıyıcı kamyon ve 8 adet denetleme takımı aracı olmak üzere 80 adet araç ve 170 işçi ile çalışmalarını yürütüyor.

KIRSAL DAİRE BAŞKANLIĞI GRUBU, 121 İŞÇİ 57 ARAÇ İLE KARLA UĞRAŞ EDİYOR

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla gayret grupları de ilçelere bağlı mahalle yollarında karla gayret için 7 noktada 24 saat çalışma temeline nazaran hazır kıta bekliyor. Kış boyunca takımlar, kırsal mahallelerde toplam 121 işçi ve 57 araç ile karla çaba çalışması yapıyor.

PARK BAHÇELER TAKIMI DE CADDE VE SOKAKLARI TEMİZLİYOR

Bu kapsamda, merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 128 araç ve 291 işçi ile karla çaba edilirken, Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı takımları de, ana arterler, cadde ve sokaklarda yol temizleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Makina İkmal Bakım ve Tamirat Daire Başkanlığı’nda hazır kıta bekleyen Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın karla uğraş takımlarını ziyaret edip, son durum hakkında Fen İşleri Daire Lideri Ali Hasdal’dan bilgi aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, “Allah’a şükürler olsun, bizim için rahmet, rahmet vesilesi olan kar yağması, Kayseri’miz için çok sevindiricidir. Bu manada Erciyes’imizi Cenab-ı Allah’ın lütfuyla bir rahmet merkezi olarak görüyoruz. Erciyes’in karı, Kayseri’mizin kârı diyoruz” dedi.

“KAR YAĞAR YAĞMAZ SEFERBER OLUYORLAR”

Büyükkılıç, Kayseri’nin merkezine ya da taşra ilçelere kar yağdığında grupların teyakkuzda, hazır halde olduğunu söyleyerek, “Adeta kar yağar yağmaz seferber oluyorlar, çok şükür Kayseri’de hiçbir kapalı yolumuzun kapalı kalmaması için gece, gündüz demeden 24 saat vazifelerini yapıyorlar. Fen işleri grubumuza, yüklenici firmamıza, kırsalda çalışan gruplarımızın her birine başka ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EKİBİMİZ ‘7/24 BİZ HAZIRIZ’ DİYORLAR”

Kayseri’de kış koşulları itibariyle bu alanda hem deneyimli, hem hazırlıklı hem de karla çaba konusunda ne yapacağını bilen bir yaklaşım içerisinde çalışmaların yıllardır sürdüğünün altını çizen Lider Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Gerek solüsyonla, gerekse tuzla, gerekli gayretlerimizi kar yağmasa da stratejik noktalarda yapıyoruz. Önemli manada bir zahmet yok, yollarımız açık. Kentimiz yağan karda başarılı imtihanını verdi, tekrar kar bekliyoruz, bu güzide takım adeta karı havada yakalayacak. ‘7/24 biz hazırız’ diyorlar, biz de alınlarından öpüyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz. Sağ olun, var olun.”

ARAÇ ŞOFÖRLERİNE HATIRLATMALAR

Büyükkılıç, araç şoförlerine de kış lastiği hatırlatmasında bulunarak, “Kış memleketiyiz, kış koşullarında uyulması gereken kurallar var. Şoförlerimizin daha dikkatli, bilhassa araçlarının lastiklerini kış kaidelerine uygun olmasını sağlamaları bağlamında gerekli hassaslığı gösterir, çok hız yapmaz, kurallara uyarsa hepimizin yüzü güler, nezaket kuralları içerisinde direksiyon başına geçen kardeşlerimizi uyarıyoruz” halinde konuştu.

Lider Büyükkılıç, karla çaba gruplarına elleriyle tatlı ikramında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap