Ankara Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Teyakkuzda

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Teyakkuzda

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ağır kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. Afet Uyum Merkezi’ne (AKOM) bağlı tüm gruplar, kar ve buzlanma riskine karşı şoförler ve yayaların ulaşımda kasvet yaşamaması için 7/24 mesai yapmaya başladı. Kent genelinde toplamda 818 araç, 2 bin 128 işçi ile tuzlama ve kar küreme çalışmaları sürdürülürken, Türkiye’de birinci kere Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği “kartakip.ankara.com.tr” üzerinden karla çaba araçlarının çalışmaları canlı olarak takip edilebiliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Başkent’te ağır kar yağışı uyarısı sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi teyakkuza geçti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu başkanlığında Zelzele Risk İdaresi ve Kentsel Düzgünleştirme Dairesi Başkanlığı uyumunda düzenlenen toplantıda buzlanma riskine karşı günlük hayatın ve ulaşımın aksamaması için yeni önlemler alındı. Karla gayret çalışmalarında Afet Uyum Merkezi (AKOM) bünyesinde vazifeli takımlar, alanda 7/24 aslına dayalı mesai yapmaya başladı.

2 BİN 128 İŞÇİ 818 ARAÇLA ALANDA

Başkent’te bilhassa yüksek kısımlarda tesirli olan kar yağışının akabinde AKOM uyumunda sürdürülen karla çaba çalışmaları kapsamında alanda 2 bin 128 işçi, 818 araç görevlendirildi.

Fen İşleri, Kent Estetiği, Etraf Muhafaza ve İtfaiye Daire Başkanlıkları ile ASKİ ve ANFA Genel Müdürlüğüne bağlı gruplar, gün uzunluğu yaşanabilecek aksiliklere karşı başta hastane önleri olmak üzere üst ve alt geçitler ile yollarda ağır tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

KARLA ÇABA CANLI OLARAK TAKİP EDİLİYOR

Türkiye’de birinci kere Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği proje kapsamında ‘kartakip.ankara.com.tr’ adresi üzerinden vatandaşlar, karla çaba araçlarının pozisyon ve plaka bilgilerine anlık ulaşabiliyor.

276 kar küreme aracına takılan kamera sayesinde sabit ve hareket halindeki araçların karla çaba çalışmalarını canlı olarak izlenirken, meskenine, işine ya da diğer bir yere araçlarıyla gidecek olan Ankaralılar, caddelerin durumunu da böylece anlık olarak takip edebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap