Bayraklı Belediyesi can dostları unutmadı

 Bayraklı Belediyesi can dostları unutmadı

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları, kış aylarında soğukta kalan ve beslenme konusunda düşünce yaşayan can dostlara dayanaklarını sürdürüyor. Bu kapsamda ilçenin birçok noktasındaki sokak hayvanlarına mama ve su dağıtımı yapan takımlar, belediye parklarına yerleştirilen kedi meskenlerinin sayısının da artacağını belirtti. Lider Sandal, “Özellikle soğuk havalarda hayatı paylaştığımız can dostlarımızı unutmayalım. Onlara sahip çıkalım” dedi.

KEDİ MESKENLERİNİN SAYISI 50’YE YÜKSELİYOR

İlçe genelinde barınma ve beslenme sıkıntıları yaşayan sahipsiz kedilerin sorununa tahlil üreterek Fen İşleri Müdürlüğü takımlarınca hazırlanan çağdaş kedi meskenlerini belediyenin sorumluluk alanı içinde bulunan parklara yerleştirmeye devam Bayraklı Belediyesi, soğuk havalarda can dostlara dayanaklarını artırdı. Bilhassa sıcak yuva ve mama bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan takımlar, ilçenin işlek noktalarına ve kedi konutlarına mama-su desteği yapıyor. Bu kapsamda yeni yıl ile birlikte parklara yerleştirilmeye başlanan çağdaş kedi meskenlerinin sayısının da Lider Sandal’ın talimatıyla 30’dan 50’ye çıkacağı belirtildi. Gruplar, kış aylarında vatandaşları daha fazla hassas olmaya davet etti. Sokak hayvanlarına poliklinik, kısırlaştırma, aşı ve çip takma üzere hizmetler veren Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları hayvanseverler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

CAN DOSTLARA HEPİMİZ SAHİP ÇIKALIM

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Sokakta sahipsiz dolaşarak yemek ve su bulmakta zorlanan can dostlarımızın hayat şartlarını güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu hususta vatandaşlarımızın hassaslığı da bizi mutlu ediyor. Hayatı paylaştığımız can dostlarımıza bilhassa kış aylarında daha fazla takviye olmalı ve toplum olarak sahip çıkmalıyız” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap