Bursa teyakkuzda

 Bursa teyakkuzda

Tüm Türkiye’yi tesiri altına alması beklenen kar yağışının Bursa’da hayatı olumsuz etkilememesi maksadıyla tüm tedbirler alındı. Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, gecenin ilerleyen saatlerinde AFAD’da kurulan kriz merkezini ziyaret edip, çalışmaları yerinde inceledi.

Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) uyumunda yürütülecek karla gayret çalışmaları, kriz merkezinde anlık olarak bedellendiriliyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde AFAD’a gelen Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, kentteki mevcut durum ve riskli bölgelerde yapılacak çalışmalar hakkında ilgili kurum amirlerinden bilgi aldı.

Şuan için sorun yok

Beklenen şiddetli kar yağışı nedeniyle AFAD bünyesinde kriz merkezi oluşturduklarını lisana getiren Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Biz de kriz merkezi yöneticileri olarak belediye liderimiz, emniyet müdürümüz, jandarma kumandanımız ve bütün yetkililer bir ortaya geldik. Nöbette olan görevlilerle birlikte vilayetimizdeki genel durumu değerlendirdik. Şu an için uygulamada rastgele üzere sorun yaşamıyoruz. Bursa ili olarak 1279 işçi ve 1890 güvenlik çalışanı ile 36 tuzlama ve 426 iş makinesi ve kamyonla, 27 ATV ve arazi aracıyla ve 7500 ton tuz stoğuyla bu kar gayretine hazırız. En aktif formu ile vatandaşımızı rahatsız etmeden, vatandaşımızın ulaşım sorunu yaşamaması için her türlü önlemi uygulamaya kararlıyız. Şu an için rastgele bir sorun gözükmüyor” dedi.

Şoförlere ikaz

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da karla gayret ile ilgili olarak gerekli tüm planlamaların yapıldığını belirterek, “Hem ekipman hem işçi açısından hiçbir badire kelam konusu değil. Ola ki sokakta kalma ihtimali olan vatandaşlarımızla alakalı da gerek Kızılay gerek toplumsal hizmetler olarak gerekli tertipler yapıldı. Bizim Eserli Barınma konutumuzda de bu mevzuda gerekli hizmet veriliyor. Ben buradan araçla yola çıkacak vatandaşlarımızı da bilhassa araç lastikleri noktasında çok dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum. İnşallah rastgele bir kasvet, sorun olmadan da bu süreci daima birlikte aşarız. Gruplarımızın 7/24 ağır bir uğraşla iş başında olduğunu hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap