BURFAŞ kalitesi ‘zirve’de

 BURFAŞ kalitesi ‘zirve’de

Bursa’nın farklı noktalarındaki 9 farklı toplumsal tesiste geçtiğimiz yıl 1 milyon 350 bin kişiyi konuk eden Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURFAŞ, hizmet halkalarına Uludağ 2. Oteller Bölgesi’ndeki yeni tesisi de ekledi. Bursalıları Uludağ’da BURFAŞ kalitesiyle buluşturacak tesis merasimle hizmete açıldı.

Ulaşımdan altyapıya, akıllı şehircilikten tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak yatırımları hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, başka taraftan toplumsal hizmet ve tesisler noktasında da kıymetli çalışmaları hayata geçiriyor. İştiraklerinden BURFAŞ marifetiyle kentin 9 farklı noktasındaki toplumsal tesislerde Bursalılara hizmet veren ve geçtiğimiz yıl 1 milyon 350 bin kişiyi bu tesislerde ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en değerli kış turizm merkezlerinden Uludağ’a da bir toplumsal tesis kazandırdı. Teleferiğin 2. Oteller Bölgesi’ndeki son istasyonu olan Kurbağakaya İstasyonunun üst katını kafe ve restoran olarak dizayn eden Büyükşehir Belediyesi, Bursalıları Uludağ’da da BURFAŞ kalitesiyle buluşturacak tesisi merasimle hizmete açtı. BURFAŞ Uludağ Toplumsal Tesisleri’nin açılış merasimine Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa milletvekilleri Atilla Ödünç ve Refik İhtimam, Karacabey Belediye Lideri Ali Özkan, Vilayet Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan da katıldı.

4 mevsim hizmet

Uludağ Toplumsal Tesisleri’nin açılış merasiminde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Uludağ’a gelen konukların gönül rahatlığıyla yararlanabileceği, nitelikli bir hizmetin sunulacağı tesisleri açmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyledi. Hizmete açılan tesisin yalnızca kışın değil, yılın 12 ayı hizmet vereceğini lisana getiren Lider Aktaş, “Çalışmaların haziran ayında başladığı tesisimizi yaklaşık 2,5 milyon liralık yatırımla tamamladık. Konuklarımız bu tesislerde tecrübeli çalışanın güler yüzlü ve ihtimamlı hizmetini bulacak. Birebir anda 200 bireye hizmet verebilecek kapasitede olan Uludağ Toplumsal Tesislerimize özel yüzde 30 para puan yüklemesi yapılacak. Bunun yanında biliyorsunuz teleferikte cuma günleri halk günü uygulaması yapılıyor. Bu tesisimizde de cuma günleri halk gününe özel yüzde 50 para puan uygulaması gerçekleştireceğiz. Toplumsal tesisimiz restoran kısmında et menüleri, fırında pide çeşitleri ve kafeterya kısmında güçlü menü içeriğiyle hizmet verecek” dedi.

Alan Başkanlığı’nda sona gerçek

Uludağ’da 7-8 farklı kurumun kelam hakkı olması nedeniyle yaşanan problemlerin tahliline yönelik olarak başlanan Uludağ Alan Başkanlığı konusunda da kıymetli bir ara alındığını hatırlatan Lider Aktaş, “Alan Başkanlığıyla alakalı geçtiğimiz günlerde milletvekillerimiz ve ilgili bakanlıklarımızla bir online toplantımız oldu. Bahis şubat ayında meclise gelecek. Evet bütün kurumlar işin bir ucundan tutuyor lakin bir birliktelik yok. İşte Alan Başkanlığı bu birlikteliği sağlayacak. Biz Büyükşehir olarak elimizden geleni yapıyoruz. Altyapıyı bitirdik. Altyapı ihtiyaçları noktasında BUSKİ marifetiyle önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Tekrar Vilayetler Bankası’nda sağlanan finansmanla hayata geçireceğimiz atık su arıtma tesisi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz Uludağ’ın 4 mevsim hizmet vererek, hem kent hem ülke iktisadına katkı sağlaması için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Bursa Milletvekili Refik İhtimam ise yalnızca Bursa’nın değil, Türkiye’nin bedeli olan Uludağ’ın hak ettiği yerde olması noktasında hem genelde hem yerelde çok önemli çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı noktasında kıymetli hizmetler yapıldığını kaydeden İtina, hizmete açılan toplumsal tesisin güzel olmasını diledi.

Bursu Milletvekili Atilla Ödünç de artık günü birlik olarak Uludağ’a çıkan vatandaşların da gönül rahatlığı ile yararlanabileceği bir tesis olduğunu belirterek, bölgeye yapılan yatırımlar nedeniyle Lider Aktaş’a teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde açılış kurdelesini kesen Lider Aktaş ve protokol üyeleri daha sonra toplumsal tesisi gezdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap