Büyükkılıç’tan Kuran-ı Kerim’i Hıfzeden 58 Öğrenciye Tebrik ve Hediye

 Büyükkılıç’tan Kuran-ı Kerim’i Hıfzeden 58 Öğrenciye Tebrik ve Hediye

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Mustafa Germirli Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Kuran-ı Kerim’i hıfzeden 58 öğrenciye evrak takdimi ve Mescid-i Aksa Köşesi Kütüphane Açılış Töreni’ne katıldı.

Mustafa Germirli Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşen merasime, Lider Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Genel Lider Yardımcısı, Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri Vilayet Lideri Adnan İncetoprak, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, ilçe belediye liderleri, Kayseri Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Kayseri Vilayet Müftüsü Yusuf Akkuş ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Merasimde konuşma yapan ve bir nörolog gözüyle çağın hastalığı Alzheimer’in yaş olarak aşağı yanlışsız indiğini belirten Lider Dr. Büyükkılıç, “Böyle bir hastalık, çağın hastalığı olmaya başladı. Dijital amnezi diye bilinen unutkanlık üzere tabirler duyuyoruz. İşte bu hafızlık müessesi, beyni cilalayan, beyin işlevlerini, hücrelerini çalıştıran, unutkanlığın asla yer almayacağı, bu türlü değeri bilinmesi gereken bir pozisyon ve durumdasınız. Sizlerin alnından öpüyorum, ailelerinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı, Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki de, gençlere nasihatlerde bulunarak, “eğitim kurumlarının kıymetine inanıyorum. Yavrularımızın yaptığı eğitimin ne kadar kutsal olduğuna yürekten inanıyorum. İnşallah aldıkları eğitiminin hakkını verirler, devamında da insanlara hoş örneklik teşkil ederler. Bizler de yavrularımızı güzel eğitebilirsek her iş toplumda düzelir” dedi.

Ayrıyeten Lider Büyükkılıç, okul müdürünün talebi doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa yapacakları kelamını verirken, Lider Büyükkılıç, öğrencilere saat, AK Parti Genel Lider Yardımcısı, Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki de altın ikram etti.

Konuşmaların akabinde protokol tarafından Kuran-ı Kerim’i hıfzeden 58 öğrenciye evrak takdimi yapıldı, Mescid-i Aksa Köşesi Kütüphane Açılış Merasimi gerçekleştirilerek, kütüphane gezildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap