Can dostlar yeni yuvalarına kavuştu

 Can dostlar yeni yuvalarına kavuştu

Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, sahipsiz sokak hayvanları için Antalya’ya Türkiye’nin en çağdaş tesislerinden birini kazandırdı. Sokak Hayvanları Süreksiz Bakım Meskeni sempatik dostlarını ağırlamaya başladı. 

Büyükşehir Belediyesi,  Kepez’in Kirişçiler Mahallesi’nde üretimini tamamladığı Sokak Hayvanları Süreksiz Bakım Konutu can dostlara sıcak bir yuva oldu. Bakımevi, şirin konuklarını ağırlamaya başladı. Kepezaltı’nda bulunan eski barınaktaki sokak hayvanlarının büyük kısmı yeni yerlerine nakledildi. Sokak hayvanları geniş ve konforlu barınaklarına kavuştu. 1321 kedi ve 732 köpek kapasitesiyle yaklaşık 45 bin metrekare alan içinde hayata geçirilen projede hayvanların konforu için tüm ayrıntılar düşünüldü. 

YENİ YUVALARINDA KONFORLU YAŞAYACAKLAR

Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Lideri Seda Özel, projenin hizmet vermeye başladığını tabir ederek, “Eski barınaktan buraya hayvan nakillerimizi yüzde 80 oranında gerçekleştirdik. Birinci olarak yasaklı ırklarımızı, engelli hayvanlarımızı, kedilerimizi taşıdık. Çok az bir kısmı eski barınağımızda. Önümüzdeki ay içinde nakil sürecini tamamlamayı düşünüyoruz. 4 Nisan Dünya Hayvanları Müdafaa Günü’nde de bir açılış gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şu an için hayvanlarımızın ortamları epeyce sağlıklı ve inançlı. Alanları da önemli manada genişlediği için burada konforlu ve inançlı bir halde hayatlarını sürdürecekler. İyi olsun” diye konuştu. 

TÜRKİYE’NİN EN MODERNİ

Türkiye’nin en çağdaş, kapsamlı ve en üst düzey imkanlarıyla donatılmış Sokak Hayvanları Süreksiz Bakım Meskeni ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’yle can dostlar, yerden ısıtmalı, geniş ve çağdaş yeni ömür alanlarına kavuştu. Projede klinik, hasta köpek revirleri, karantina binası, kedi meskeni, operasyon öncesi ve sonrası kafesleri, 60 tehlike arz eden köpek kafesi, 78 adet engelli köpek kafesi, 60 adet yavrulu anne kafesi, yem ve mama deposu, hür deveran alanı bulunuyor. Ayrıyeten yasaklı ırk köpekler için de bir kısım yer alıyor. Sokak hayvanlarına konforlu bir ortam sağlayacak merkez Avrupa standartlarında çağdaş bir sokak hayvanları bakım meskeni olarak hizmet verecek. Proje çatısına kurulacak GES ile muhtaçlık duyduğu elektriği de kendi karşılayacak. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap