Altın iğne projesiyle kadınlara istihdam garantisi

 Altın iğne projesiyle kadınlara istihdam garantisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki bayan istihdamını artırmak için 9 Eylül Rotary Kulübü ve Ege Giysi Sanayicileri Derneği ile bebek giysileri dikimi alanında “Altın İğne” projesini başlatıyor. Şubat ayında eğitime başlayacak 150 bayan kursiyere, eğitim sonunda yüzde 40 istihdam garantisi veriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in kentte refahı büyütme ve adil paylaştırma maksadı doğrultusunda İzmir’de işgücü potansiyelini attırmak ve yetişmiş eleman yetiştirmek için hizmet veren Meslek Fabrikası yeni bir projeye imza attı. 9 Eylül Rotary Kulübü ve Ege Giysi Sanayicileri Derneği işbirliğiyle yapılacak “Altın İğne” projesiyle Büyükşehir Belediyesi, bebek giysileri dikimi alanında bayan ve genç istihdamını artırmayı hedefliyor. Şubat ayında eğitime başlayacak kursiyerlere eğitim sonunda yüzde 40 istihdam garantisi var.

“Önceliğimiz, genç işsizler ve kadınlar”
Özellikle son periyotta derinleşen yoksulluk ve işsizlikle iki kümeye odaklandıklarını söz eden Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki Kapı, “Genç işsizler ve bayanlar istihdamda önceliğimiz oldu. Altın İğne projesi kapsamında 150 bayan Halkapınar, Karabağlar ve Bayraklı kurs merkezlerimizde bebek giysileri dikme eğitimi alacak. Eğitim sonunda da yüzde 40 istihdam garantisi var. Şubat ayının birinci haftasında eğitim başlayacak” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap