Çankaya’da Şubat Ayı Sanatla Dolu

 Çankaya’da Şubat Ayı Sanatla Dolu

Çankaya Belediyesi Şubat ayında da birbirinden farklı kültür ve sanat aktifliklerine mesken sahipliği yapacak. Stant, tiyatro, konser ve paneller ile Çankaya’da Şubat dopdolu.

Ankara’nın kültür ve sanat hayatını zenginleştiren, birbirinden farklı aktiflikleri sanatseverlerle buluşturmaya devam eden Çankaya Belediyesi, Şubat ayında da birçok aktifliğe konut sahipliği yapıyor. Birinci olarak 2 Şubat’ta UNICEF Sanatkarı Kağan Güner’in 1986-2010 yılları ortasında ürettiği farklı alanlarda 80 yapıttan oluşan “Zaman Çemberi” Retrospektif Standı, Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Yaşar Kemal Kültür Merkezi ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın, Gözlerimi Kaparım Görevimi Yaparım, Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun, Gece Boyunca oyunlarına konut sahipliği yapacak.

BARIŞ MANÇO YILMAZ GÜNEY SAHNESİ’NDE

Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük sanatkarlardan olan Barış Manço, “Doludizgin Manço Project” aktifliği ile 4 Şubat saat 19.30’da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde olacak. Ustalara Hürmet Barış Manço Anma Aktifliği olarak gerçekleşecek aktiflikte Altay Baysal vokalde, Savaş Hacıosmanoğlu gitarda, Levent Yıldız klavyede, Timuçin Kultaş saksafonda, Fazilet Örselli bas gitarda ve Özgür Baloğlu davulda müzik ziyafeti verecek.  

7 KOCALI HÜRMÜZ

Yine 4 Şubat’ta saat 20.00 de Türk Tiyatrosu’nun klasiklerinden “7 Kocalı Hürmüz” Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. 1800’lü yılların sonunda İstanbul Taşkasap’ta yaşayan Hürmüz’ün hayatı, renkli oyuncu takımıyla sanatseverlerle buluşacak.  

18. ANKARA JAPON SİNEMALARI FESTİVALİ

Japonya Büyükelçiliği iş birliğinde 18. Ankara Japon Sinemaları Şenliği, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. 16-19 Şubat tarihlerinde düzenlenecek aktiflikte “Mentai-Pırırı – Şiddetli Lezzet”, “Öğretmen ve Sokak Kedisi”, “Takatsu Nehri”, “Başımın Belası Beslenme Çantam”, “Belle” ve “On-Gaku – Bizim Sesimiz” sinemaları Türkçe altyazılı olarak gösterimde olacak.

TRABZON GÜNLERİ ÇANKAYA’DA

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, 24-24 Şubat tarihleri ortasında Cumhuriyetin 100 yılında Her Tarafıyla Trabzon Günlerine de mesken sahipliği yapacak. Stantlar, konserler, söyleşişer, imza günleri, sinema gösterimleri üzere etkinliklerle Trabzon’un tarihi, kültürü, ticaret ve sanayii, tabiat ve turizm potansiyeli, kaybolmakta olan el sanatları ve yöresel halk oyunları ile tüm zenginlikleri tanıtılacak.

Çankaya Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezleri Şubat ayı boyunca stant, tiyatro, konser, şenlik üzere birçok aktiflikle Ankaralılara dopdolu bir ay yaşatacak. Etkinlik takvimi ve ayrıntılarına /cankayaks Instagram, Twitter ve Facebook toplumsal medya hesapları ile kultursanat.cankaya.bel.tr  internet sitesinden erişilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap