Gebze Beyaz Kalpler Merkezi’nde dur durak yok

 Gebze Beyaz Kalpler Merkezi’nde dur durak yok

Büyükşehir’in imalini sürdürdüğü Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi inşasında süratli bir ilerleme kaydediliyor

Gençlere yönelik düzenlediği eğitim, spor, toplumsal, kültürel ve sanatsal faaliyetleri tüm kente yaymayı amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu bağlamda Gebze ilçesinde projelendirdiği Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nin inşasına devam ediyor. Toplumsal hayatında sorun yaşayan gençlere yönelik pek çok farklı branşta eğitim verilecek olan merkez, Gebze Osman Yılmaz Mahallesi’nde hizmet verecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nden Gebze ilçesinin yanı sıra Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerindeki gençler de yararlanabilecek.

BETONARME İMALATI TAMAMLANDI

Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı takımları, çalışmalarını süratli bir formda devam ettirdiği inşaatta betonarme imalatlarını tamamladı. Takımlar şu an bodrum katta sıva, birinci katta ise duvar imalatına devam ediyor. Elektrik tesisat boruları ile mekanik yangın tesisatının imalatını da sürdüren takımlar, pencere kör kasalarının montaj sürecine başladı.

ÇATI İMALATI DEVAM EDİYOR

Takımlar projenin kiremit çatı kaplama imalatında da süratli bir ilerleme kaydediyor. Bu kapsamda çatının büyük bir kısmı kaplanmış durumda. Çatının kalan kısmının kaplanması için çalışmalar devam ediyor.

BEYAZ KALPLER MERKEZİ’DE NELER OLACAK?

İnşaat alanının 2 bin 904 metrekare olacağı Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi, toplam kapalı alanı bin 564 metrekare olarak planlandı. Proje bodrum kat, taban kat ve 1. kat formunda uygulanacak. Bu kapsamda bodrum katta sığınak ve teknik hacimler olacak, yer katta restoran, mutfak atölyesi, spor salonu, 6 adet atölye, istişare ve 3 adet idari ofis bulunacak. Birinci katta ise 3 adet teknoloji ve yazılım kodlama atölyeleri, kütüphane, çamaşırhane, mescit ve şadırvan, 6 adet atölye, 2 adet idari ofis ve teras yer alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap