Hasta Nakil Ambulansları kar kış dinlemiyor

 Hasta Nakil Ambulansları kar kış dinlemiyor

Büyükşehir’in hasta nakil ambulansları, şiddetli kış kurallarına karşın muhtaçlık sahiplerine hizmet vermeye devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Şube Müdürlüğü Hasta Nakil Ambulans Ünitesi, tıbbi müdahale gerektirmeyen lakin sedye ile nakledilmesi gereken vatandaşları meskenlerinden hastaneye, hastaneden konutlarına fiyatsız olarak taşıyor. Mavi ambulanslar ve sıhhat grupları, güçlü kış koşullarına karşın hizmetlerine devam ediyor.

AĞIR KAR YAĞIŞINA KARŞIN

Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi’ne bağlı mavi ambulanslar, kuvvetli hava şartlarında bile vatandaşların hizmetine koşuyor. Bilhassa kar yağışının ağır olduğu köylerde vatandaşı hastaneye yetiştirme vazifesini problemsiz yerine getiriyor. Bu günlerde vilayetimizde tesirini gösteren ağır kar yağışında da ulaşım zorluğu yaşayan hastalar, yüksek kesitlerdeki köylerinden alınarak kent merkezindeki hastanelere naklediliyor.

22 ADET AMBULANSLA HİZMET

Nakil için alınan felçli, yatalak, diyaliz ya da kanser hastaları, ambulansla taşınması gereken engelliler, ameliyat olmuş yatar durumdaki hastalar, 22 adet nakil ambulansıyla bulundukları yerden alınarak, tedavilerinin akabinde tekrar meskenlerine ya da istedikleri yere nakil ediliyor.

7/24 AMBULANS HİZMETİ

7 gün 24 saat hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hasta Nakil Ambulans Ünitemiz sizlere daha sağlıklı hizmet verebilmesi için hastane randevularınızı gidiş ve dönüş olmak üzere, en az 24 saat evvelce Büyükşehir 153 sınırımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap