Gençler ve kendisini genç hissedenlerin grubu Usta Çı-Rock

 Gençler ve kendisini genç hissedenlerin grubu Usta Çı-Rock

Usta Çı’rock isimli Anadolu Rock kümesi birinci konserini veriyor. Bu projede 65 yaş üzerindeki deneyimli isimlerle gençler müzik ile ortak noktada buluşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğünün organize ettiği, Kocaeli’den de iştirakin olduğu rock kümesi ile bireylerin etkin bir halde hayatın içinde yer almaları amaçlandı. Bu maksatla 65 yaş üzeri ve genç üyelerin harmanlandığı küme, hafızalara kazınmış müzikleri daima birlikte seslendirecek. Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan konser 27 Ocak Perşembe günü müziksever gençler ile 65 yaş üzerinde ruhu hala genç olanları bir ortaya toplayacak.

“MÜZİK” ORTAK PAYDASINDA BULUŞULUYOR

Anadolu türküleri ile batı rock müziğin birleşmesinden oluşan Anadolu Rock Türk Halk Müziği, hayatın içinde kendisine yer bulmak isteyen yaşlıların genç bireyler ile bir ortaya gelerek oluşturduğu bir müzik kümesi. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi tarafından “müzik” ortak paydasında buluşturan USTA ÇI’ROCK projesi geliştirildi. Burada beklenen alışılagelmiş müzik kalıplarından sıyrılarak yeni bir bakış açısı ile farkındalık oluşturmak ve yaşlanmaya dikkat çekerek, bireylerin etkin bir biçimde hayatın içinde yer almaları amaçlandı.

ANADOLU ROCK KÜMESİ

Usta Çı’rock isimli Anadolu Rock kümesi konserinde 70’ler 80’ler ve 90’ların Anadolu Rock Müziği’nin temsilcileri olan merhum Barış Manço ile Cem Karaca ve Erkin Koray, ayrıyeten İskender Doğan, 3 Hürel, MFÖ üzere kıymetli sanatkarların müzikleri seslendirilecek.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN 153

65 yaşın üzerinde olanlarla genç üyelerin harmanlandığı Usta Çı’Rock isimli rock kümesi Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde 27 Ocak Perşembe saat 19.00’da müzikseverlerle buluşacak. Ayrıntılı bilgi için Büyükşehir Belediyesi 153 Davet Merkezi aranabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap