Karla Mücadele İçin Tüm İmkanlar Seferber Edildi

 Karla Mücadele İçin Tüm İmkanlar Seferber Edildi

Nevşehir’de sağanak kar yağışı tesirini artırarak sürerken belediye grupları yolları açık tutabilmek için ağır uğraş sarf ediyor. Kar kalınlığının kent merkezinde 30 cm’ye ulaştığı Nevşehir’de belediye grupları tüm iş makineleri ile alanda misyon yapıyor.

Nevşehir Belediyesi karla uğraş takımları gece saatlerinde başladığı kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bilhassa ana arterlerde çalışmalarını ağırlaştıran belediye grupları yaya kaldırımları ve mahalle ortalarında da kar paklığı yapıyor.

Sabah erken saatlerden itibaren alanda bulunan ve çalışmaları denetim eden Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, belediyenin makine parkında bulunan tüm iş makinalarının saha da bulunduğunu ve bunlara ek olarak çok sayıda araç kiralaması yaptıklarını açıkladı.

Ulaşımın aksamaması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tüm imkanları seferber ettiklerini vurgulayan Savran, “Şehir merkezindeki kar kalınlığı sabah 09.00’de 25 cm olarak ölçülmüştü şu anda 30 cm’ye ulaştı. Son yılların en ağır kar yağışı ile karşı karşıyayız. Gece saatlerinden itibaren belediyemiz araç parkındaki tüm araçlar alanda misyon yapıyor. Bunun yanında kentte bu işi yapabilecek araçları da kiraladık ve onlarda alanda misyon yapıyor. Araçlarımız yalnızca yakıt almak için çalışmalara orta veriyor. Açtığımız yollar ağır yağıştan ötürü kısa müddette tekrar kapanabiliyor. Kısa müddetli aksaklıklar olabilir. Bilhassa mahalle ortalarına birinci etapta giremedik zira ana yolları açık tutma uğraşındayız. Vatandaşlarımıza sabır ve takviyeleri için teşekkür ediyorum. İnanın hiçbir vatandaşımız mağdur olsun istemiyoruz ve bunun için alanda durmadan çalışıyoruz. Tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” Dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap