Kayseri Büyükşehir’in Kar ve Tipi İle Mücadelesi Sürüyor

 Kayseri Büyükşehir’in Kar ve Tipi İle Mücadelesi Sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, karla gayret kapsamında kent merkezinde ve ilçelerin kırsal alanlarında karla çaba çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, İncesu, Kocasinan, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yeşilhisar ve Yahyalı ilçelerinin kırsal alanlarında kar yağışı ve ağır tipi sürerken, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla uğraş takımları koordineli bir biçimde kapanan yolları bir bir açıyor.

Kayseri’nin bilhassa ağır yağış alan ilçelerin yüksek kısımlarındaki kırsal alanlarında tesirli olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, bölgelerde ulaşımın sağlanması için kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Gruplar, bu dönem bir ayı geçkin müddette, bugüne kadar kırsal kesimde 7 bin 608 kilometrelik yol ağında 951 mahalle yolunu kardan temizledi.

Öte yandan merkezde de Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı grupları de, ana arterler, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürdü.

Gruplar, mahalle yollarında açma, genişletme ve mahalle içi temizleme çalışmalarına devam ediyor.

Toplam 128 araç, 291 işçi ile merkez ve ilçeler olmak üzere 16 ilçede çift vardiyalı olarak çalışan Büyükşehir Belediyesi’nin karla çaba grupları, kar yağışının toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz tesirlerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının sağlanabilmesi için gayretini aralıksız sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap