Konya Büyükşehir Ağır Kış Şartlarında Sahipsiz Hayvanların da Yanında

 Konya Büyükşehir Ağır Kış Şartlarında Sahipsiz Hayvanların da Yanında

Konya Büyükşehir Belediyesi, son yılların en ağır kar yağışının yaşandığı Konya’da yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının aç kalmaması için beslenme alanlarına yem bırakmayı sıklaştırdı. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “Bu sıkıntı kış koşullarında can dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ağır kar yağışı ile birlikte ağırlaşan mevsim kuralları nedeniyle yem bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına şefkat elini uzatıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, son yılların en ağır kar rahmetinin yaşandığı Konya merkezde ve ilçelerde bir taraftan yolların açık kalması için mesai yaparken bir taraftan da sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalıştıklarını söyledi.

Lider Altay, “Bu güç kış koşullarında can dostlarımızı da yalnız bırakmıyoruz. Büyükşehir Belediyesi gruplarımız, ilçe belediyelerimizle birlikte olumsuz hava koşullarında başıboş kedi ve köpekler ile kuşların aç kalmaması için kentin farklı noktalarındaki beslenme alanlarında nizamlı olarak yemleme çalışması gerçekleştiriyor. Tüm hemşehrilerimiz de meskenlerinde artan yiyecekleri sahipsiz dostlarımız için uygun yerlere bırakırlarsa el birliğiyle dostlarımıza sahip çıkmış oluruz.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap