Takı Setlerindeki Fiyat Farklılıkları Neden Kaynaklanmaktadır

 Takı Setlerindeki Fiyat Farklılıkları Neden Kaynaklanmaktadır

Takı setleri genellikle, nişan ve düğün törenlerinde, damadın kendisi ya da ailesi tarafından geline takılan altın setleridir. Bunun dışında özel günlerde eşlere, arkadaşlara vb kişilere hediye etmek için de takı setlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kişi kendi içinde bu benzersiz, özel tasarlanmış setlerden satın alabilir. El işçiliğinde en son moda ve son derece modern, birbirinden güzel takı setleri için İstanbul Kuyumcuları sizlerle. 

Takı setleri yukarıda da belirttiğimiz üzere, el işçiliği ile üretilen takılardan oluşur. İşçiliğin yoğun ve zahmetli olduğu takılar, daha rahat üretilen basit işçiliğin kullanıldığı takılara oranla daha yüksek fiyatlarla satışa sunulurlar. Gramı aynı olmasına rağmen iki farklı takı seti arasında fiyat farkı olabilmesi bu sebeple mümkündür. 

 Şık Tasarım Takı Setleri

Takı setleri için yoğun emek harcayan el işçileri, modern, günün moda koşullarına ayak uydurmak için birbirinden şık tasarımlı yüzük, küpe, bileklik, kolyeler oluşturmak için kolları sıvıyor. Bazı çok özel tasarımlar için günler belki de haftalarca mesai harcıyorlar. En sonunda görenlerin hayranlıkla seyrettiği takılar üretiliyor. Bu takılar en nihayetinde zarif hanımefendilerle bütünleşiyor.

Göz kamaştıran bu özel tasarımların yanı sıra sade, el işçiliğinin az olduğu takıları tercih eden zarif hanımefendiler içinde son derce şık görünümlü setlerimiz mevcut. 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap