TD Cowen’da AMD değerleme tahmini, beklenen güçlü dördüncü çeyrek kazançları nedeniyle arttı

 TD Cowen’da AMD değerleme tahmini, beklenen güçlü dördüncü çeyrek kazançları nedeniyle arttı

Advanced Micro Devices (AMD (NASDAQ:AMD)) fiyat hedefi Perşembe günü TD Cowen’da hisse başına $130’dan $185’a yükseltildi ve analistler hisse senedi üzerinde “Outperform” notunu korudu.

Dördüncü çeyrek ön izleme notunda analistler, yatırımcılara Oyun sektöründeki zorlukların ve Gömülü sektöründeki gerilemenin mevcut piyasa tahminlerine zaten dahil edildiğini bildirdi.

Ayrıca analistler, “sunucu pazar payındaki büyümenin devam etmesinin toplam adreslenebilir pazardaki (TAM) belirsizliği azalttığını… yapay zeka (AI) TAM’da MI300’ün yakında tanıtılacak olmasının AMD’ye önümüzdeki birkaç yıl içinde gelişmiş Nesil AI seçeneği olarak önemli büyüme fırsatları sunduğunu” belirtti.

2023’ün dördüncü çeyreğine bakıldığında analistler, AMD’nin Oyun ve Gömülü sektörlerinde devam eden zayıflığa rağmen tahminlerine kıyasla güçlü mali sonuçlar bildirmesini ve yıl sonunda Veri Merkezi sektöründe güçlü bir performansla birlikte Müşteri sektöründe bir toparlanma bekliyor.

Yatırım bankası, Müşteri sektöründe, kişisel bilgisayar (PC) pazarının istikrar kazanması ve toparlanması ve tipik mevsimsel talep modellerine yol açması beklenen normal envanter seviyelerine dönülmesi nedeniyle iyimser.

Bu nedenle analistler, AMD’nin, özellikle yılın ikinci yarısında yapay zeka özellikli bilgisayarların piyasaya sürülmesi beklentisiyle, pazarın üst düzey ve iş segmentlerinde karlı pazar payı kazanmaya devam etmek için iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

Bu raporun yazıldığı sırada AMD hisseleri Perşembe günü %2’den fazla yükselmişti.

Bu makale AI’nin yardımıyla hazırlanmış ve çevrilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap