TESK/Palandöken: Akaryakıt ve motorin fiyatları düşene kadar ÖTV alınmamalı

 TESK/Palandöken: Akaryakıt ve motorin fiyatları düşene kadar ÖTV alınmamalı

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın iktisadın önündeki el freni durumuna geldiğini belirten TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken, “Benzin ve motorin fiyatları yine düşene kadar akaryakıttan ÖTV alınmamalı. ÖTV alınmaz ise enflasyon hızla aşağı gelir fiyatlar düşer. Piyasalara itimat gelir” dedi.

-“Akaryakıt ve motorin fiyatları niyet yine ÖTV alınabilir”

Kovid-19 salgını ile gayretin neredeyse ikinci yılını tamamlamak üzere olduğumuzu söyleyen Palandöken, “2 yıldır pandemi sürecinin tesiriyle işyeri kapanan yahut kapanmasa bile kısıtlamaların tesiriyle büyük bir iş kaybına uğrayan esnaf tam yeni yeni toparlanmaya başlıyordu ki bu defa de artan maliyetlerin altında ezildi. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarındaki artış esnafın işlerini yine durma noktasına getirdi. Pandemi sürecinde eşel taşınabilir sistemiyle denetim altında tutulan akaryakıt fiyatları döviz kurlarındaki artışla tarihin en yüksek düzeyine ulaştı. Akaryakıt fiyatları artık ekonomik önünde el freni misyonu görmeye başladı.

Bu süreksiz devir bitene kadar en azından akaryakıt ve motorinden ÖTV alınmamalı. Döviz kurları yaz aylarına gerçek düşmeye başladığında akaryakıt fiyatları da düşecektir. . Lakin bugün esnafa ve çiftçiye dayanak için akaryakıt ve motorinden ÖTV alınmamalı” biçiminde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap