Altın kıymetlilerden negatif ayrıştı

 Altın kıymetlilerden negatif ayrıştı

Altın dünkü seansta kırmızıda bir kapanış yaparken, günü kayıpla tamamladığı bir seansı geride bıraktı. 1819 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan sarı maden, gün içinde 1822 dolar/ons düzeyine kadar uzanarak seansın en yüksek düzeyini kaydetti. Lakin seans sonunda bu düzeyde kalmayı başaramayan sarı maden günü 1805 dolar/onstan tamamladı ve evvelki güne kıyasla hanesine yüzde 0,3 kayıp yazmış oldu.

Gümüş ise dünkü seansta altından bağımsız olarak günü yüzde 2’ye yakın karla tamamlarken son iki ayın en yüksek düzeyini kaydetti. 23,02 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan beyaz maden,23,47 dolar/ons düzeyinden günü tamamladı ve evvelki güne kıyasla hanesine yüzde 1,9 çıkar yazmış oldu.

Platin de günü artıda kapatan bir başka değerli maden olurken, seansı 982 dolar/onstan tamamladı. Bu kapanışla birlikte seansı yüzde 1 yararla tamamlamış oldu.

Paladyum da gümüş akabinde günün en çok kıymet kazanan değerli maden oldu. 1867 dolar/ons düzeyinden güne başlayan paladyum, 1900 dolar/ons düzeyinden seansı tamamladı ve evvelki güne kıyasla hanesine yüzde 1,7 paha yararıyla günü kapattı.

Borsa İstanbul Değerli Madenler Piyasası’nda süreçler dünya fiyatlarının üzerinde seyretmeye devam ederken, dünkü seansta 3 dolar/onsla gerçekleşti.  Hacim açısından ortalama sayılacak bir gün geride kalırken toplamda 900 kg altın ve 139 kg gümüş süreciyle gün tamamladı.

Kaynak TROY

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap