Tesla, artan talep sebebiyle üretimde gaza basıyor

 Tesla, artan talep sebebiyle üretimde gaza basıyor

Reuters’ın husus hakkında bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine nazaran Tesla, en çok satan modellerindeki büyük fiyat indirimlerinin talebi tetiklemesi nedeniyle önümüzdeki iki ay içinde Şanghay fabrikasında üretimi artırmayı planlıyor.

Planların detayları kamuya açık olmadığı için isminin açıklanmamasını isteyen kelam konusu kaynak, araba üreticisinin planlama notuna nazaran Şangay fabrikasında Şubat ve Mart aylarında haftalık ortalama 20 bin adet araç üretmeyi planladığını aktardı.

Çin Binek Araba Birliği bilgilerine nazaran, bu üretim düzeyi fabrikanın üretimini kabaca Eylül ayındaki Model 3 ve Model Y arabalarının üretim suratına getirecek.

Aralık ayında, Şanghay fabrikası üretimi Kasım ayına nazaran yaklaşık üçte bir oranında azaltmış ve personeller için Ocak ayında Yeni Ay Yeni Yılı tatil periyodunu uzatmıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin dördüncü çeyrek bilançosu için geçen hafta gerçekleştirdiği toplantıda, Tesla arabalarındaki global fiyat indirimlerinin akabinde Ocak ayında siparişlerin kabaca iki katına çıktığını açıklamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap