Türkiye’nin en kapsamlı çocuk etkinliği “Şivlilik Çocuk Bayramı”nda son gün coşkusu yaşandı

 Türkiye’nin en kapsamlı çocuk etkinliği “Şivlilik Çocuk Bayramı”nda son gün coşkusu yaşandı

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı Türkiye’nin dört bir yanında ses getiren Şivlilik Çocuk Bayramı’nın son gününde de çocuklarla bir ortaya gelerek onların mutluluklarına ortak oldu. Lider Pekyatırmacı çocuklarla birlikte etkinliklere katılarak onlarla bol bol fotoğraf çekindi.
 

Konya’nın asırlık geleneği olan fakat geçtiğimiz yıl Selçuklu Belediyesi tarafından çocukların gönüllerince eğleneceği bir şenliğe; bu yıl da Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile birlikte “Şivlilik Çocuk Bayramı”na dönüştürülen Şivlilik aktifliğine çocuklar ve aileleri ağır ilgi gösterdi. Aktifliğin son gününde de çocuklara vakit ayıran Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı onlarla birlikte aktivitelere katılarak tüm çocukların  mutluluklarına ortak oldu. Şivlilik alanına gelen aileler ve çocuklarla sohbet eden Lider Pekyatırmacı onlarla günün anısına bol bol fotoğraf çekindi.

Beş gün boyunca birbirinden farklı aktiflik,müzikal ve söyleşilerle dolu dolu geçen “Şivlilik Çocuk Bayramı”nda son günde hayli ağır iştirakle geçti.

Başkan Pekyatırmacı “Çocuklarımızın gönüllerince eğleneceği bir bayramı daha oldu”

Beş gün boyunca çocukların gönüllerince eğlendiğini söz eden ve çocukların mutluluğuyla kendilerinin de memnun olduklarını söyleyen Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı: “ Dolu dolu bir beş gün geçirdiniz. İnşallah bundan sonra her yıl Şivliliği çocuk bayramı olarak burada Selçuklu Kongre Merkezi’nde daima birlikte kutlayacağız.  Bu sene Büyükşehir Belediyemizle birlikte bu tertibi gerçekleştirdik. Geçen yıl biz Selçuklu Belediyesi olarak “Şivlilik Çocuk Festivali”adı altında yeniden beş gün boyunca burada kongre merkezinde çocuklarımızla,aileleriyle birlikte olmuştuk. Bu yıl da büyükşehir Belediyemizle birlikte daha kapsamlı bir tertiple sizlerle birlikte olduk. Üç ayların gelişini, bizim için çok büyük değere sahip olan, ulusal, manevi kıymetlerimize uygun bir biçimde rahmet, rahmet, mağfiret ayını en hoş formda karşılamanın memnunluğunu, sevincini daima birlikte yaşadık.  Ben hepinize başka farklı teşekkür ediyorum. Bilhassa ailelerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarla çocuklarıyla bu derece ilgilendikleri, onlarla alakadar oldukları ve buraya kadar getirdikleri için.  Üç aylarımız mübarek olsun. Geçtiğimiz günlerde Regaip Kandili’ni idrak ettik. Hepinizin kandilini tebrik ediyorum. İnşallah Rabbim hepimizi sağlıklı, sıhhatli bir halde Ramazan ayına ulaştırsın sonrasında da Ramazan Bayramı’nı inşallah daima birlikte idrak edelim, kutlayalım . Ben tekrar çocuklarımıza buradan sevgilerimizi, muhabbetlerimizi gönderiyorum. Çocuklar sizleri çok seviyoruz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz, sizler için ne yapsak azdır. İnşallah burada da hoş vakitleri geçirip, armağanlarınızı almışsınızdır. Hepinize sevgi, hürmet, muhabbetlerimi sunuyor, sizleri  Allah’a emanet ediyorum.” biçiminde konuştu.

Şivlilik alanını gezen ve aktifliklerin olduğu yerleri tek tek ziyaret eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı çocuklarla birlikte etkinliklere katılırken onların fotoğraf çekinme taleplerini de geri çevirmedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap