Tüyap Bursa Kitap Fuarı 20. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

 Tüyap Bursa Kitap Fuarı 20. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin dayanakları ile hazırlanan Bursa 20. Kitap Fuarı, 11 – 19 Şubat 2023 tarihleri ortasında Tüyap Bursa Memleketler arası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Düzenlendiği birinci yıldan bugüne bölgenin kültürel ömrüne değerli katkılar sağlayan Bursa 20. Kitap Fuarı, 300’e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna konut sahipliği yapacak. 

Kültür kenti Bursa’da 20. yıl heyecanı

11 Şubat Cumartesi günü açılıp dokuz gün boyunca devam edecek fuarda düzenlenen panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan kültür aktiflikleri ve imza günlerinde, müellifler okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Fuarın konukları arasında Ahmet Ümit, Behiç Ak, Bülent Uzuner, Ercan Kesal, Selim Erdoğan, Emrah Safa Gürkan, Levent Gültekin, Enver Aysever, Erol Mütercimler, Adnan Özyalçıner, Murat Menteş, Sinan Akyüz, Miyase Sertbarut, Mavisel Yener, Engin Alan, Ayse Erbulak, Ali Türkşen, Haydar Ergülen, Atilla Dorsay, Talha Uğurluel, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Üstün Dökmen ve daha pek çok kıymetli muharrir, şair ve bilim insanı bulunuyor. Bursa Kitap Fuarı’nda çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmaları da olacak. 

Bursa Kitap Fuarı bir kültür şöleni

Bursa Kitap Fuarı’nın, bölge için kıymetli bir kültür şöleni olduğunu ve okuma alışkanlıklarına olumlu katkı sağladığını belirten Tüyap Fuarlar Üretim A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, düzenlendiği birinci yıldan bu yana Bursa ve etraf kentlerden 4 milyona yakın okuyucuyu ağırladıklarını lisana getirdi. Fuarın 20. yılı için heyecanlı olduklarını da kelamlarına ekleyen Ersözlü “Bursa Kitap Fuarı, öğrenci, genç, yetişkin, emekli her yaştan okurun ilgi gösterdiği, her vakit çok kalabalık söyleşi ve imzaların coşkulu geçtiği bir fuar. Bu yıl 20. yıla özel bu coşkunun katlanmasını bekliyoruz. 9 gün boyunca birbirinden kıymetli müellif, çizer, kültür insanı ziyaretçilerimizle buluşacak, etkinlikler, söyleşiler, imza günleri yapılacak. Tüm kitapseverleri coşkumuzu paylaşmaya bekliyoruz. Bu vesileyle fuarımızın hazırlanmasında yıllardır iş birliği içinde olduğumuz Bursa’da takviyelerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Kitap Fuarı’nı takip edin

Fuarla ilgili en şimdiki haberler, konuk muharrirler, ulaşım bilgileri, etkinlikler ve imza günlerine www.bursakitapfuari.com sitesinden; facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarından ulaşılabilecek. Detaylı aktiflik programı ve imza günleri listesi fuar web sitesinde bulunan ‘Etkinlik Takvimi’ sekmesinden takip edilebilecek.

Girişin fiyatsız olduğu Bursa Kitap Fuarı son gün hariç 10.00 – 19.30 ortası, 19 Şubat kapanış günü ise 10.00 – 19.00 saatleri ortasında ziyaret edilebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap