Üniversitelilerden barınma desteğine teşekkür

 Üniversitelilerden barınma desteğine teşekkür

Nilüfer Belediyesi’nin, barınma meselelerine, tesislerinin kapılarını açarak tahlil bulduğu üniversite öğrencileri, Lider Turgay Erdem’i ziyaret ederek kendilerine sunduğu imkan için teşekkür ettiler.

Üniversitelerin yeni devirde eğitime başlamasıyla Bursa’ya öteki vilayetlerden gelen lakin barınma problemiyle karşı karşıya kalan öğrencilere, Nilüfer Belediyesi yardım eli uzattı. Nilüfer Belediyesi, Çamlıca Mahallesi’ndeki Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi’nin bir kısmını kız öğrencilere tahsis ederken, Özlüce’de hizmet veren Nilüfer Belediyesi Lions&Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi’nin kapılarını da erkek öğrenciler için açtı. Öbür vilayetlerden gelip Bursa’da barınma sorunu yaşayan öğrenciler, eğitim yılının birinci devrinin sonuna kadar bu tesislerde konaklama fırsatı buldu. Tesislerde konaklayan üniversite öğrencilerinden Songül Şahan, Hanife Ergün ve İmran Girgin, Nilüfer Belediye Lideri Turgay Erdem’i Halk Evi’ndeki makamında ziyaret ederek, tesislerde konaklayan bütün öğrenciler ismine teşekkür etti. Verilen hizmetten duydukları memnuniyeti lisana getiren öğrenciler, tek kişilik ve iki kişilik hijyenik ve konforlu odalarda konakladıklarını, bir çok gereksinimlerini da tesislerden karşıladıklarını söz ettiler.

Nilüfer Belediyesi olarak gençlere büyük kıymet verdiklerini, gençler için kıymetli projeler hayata geçirdiklerini söyleyen Lider Turgay Fazilet de, “Bursa Uludağ Üniversitesi, kentimiz hudutları içinde yer alıyor. Bunun sorumluluğunu biliyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Barınma sorunu yaşayan öğrenciler olduğunu duyunca da çabucak harekete geçtik. İmkânlarımızdan faydalanabilmeniz için gayret gösterdik. Tesislerimizdeki birtakım çalışmalarımızı erteleyerek, kapılarını sizler için açtık. Bugüne kadar 168 gencimiz, tesislerimizde konaklama imkânı buldu. Umarım önümüzdeki yıllarda üniversite öğrencilerinin barınma sıkıntısına esaslı tahlil bulunur” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap