Yolcusunun hayatını kurtaran şoför; “Önceliğimiz insan sağlığı”

 Yolcusunun hayatını kurtaran şoför; “Önceliğimiz insan sağlığı”

Aldığı kararla aracında kötüleşen yolcunun hayatını kurtaran Büyükşehir Belediyesi otobüs sürücüsü o anları anlattı. O gün 14 numaralı hatta çalıştığını tabir eden sürücü Dağdelen, aracındaki kişi kötüleştiğinde hiç düşünmeden güzergâhından çıkarak kötüleşen yolcuyu hastaneye yetiştirdiğini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan otobüs sürücülüğü yapan Recep Dağdelen aldığı kararla otobüsünde kalp krizi geçiren yolcusunun hayatını kurtardı. Olayın gerçekleştiği gün 14 numaralı Gar Meydanı – Yazlık çizgisinde çalıştığını söz eden Dağdelen, otobüsünde kötüleşen yolcuyu fark ettiğinde hiç düşünmeden yolcunun hayatını kurtarmak için güzergâhından çıkarak araçtaki yolcular ile birlikte Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiğini söyledi. Aldığı süratli kararla kötüleşen yolcunun hayatını kurtaran kahraman sürücü kamuoyu tarafından takdir topladı.

Yerinde ve süratli müdahale ile hayat kurtuldu
Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Yüce’nin her vakit söylediği üzere evvel insan sıhhati kelamlarının o anda aklına geldiğini tabir eden Dağdelen, “2017 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs sürücüsü olarak işe başladım. Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Yüce’nin bizlere her vakit söylediği bizim işimiz insan nakliyeciliği lakin önceliğimiz her vakit insan sıhhatidir. Bu doğrulta işimizi yapmaya çaba ediyoruz. Yolda ilerlerken aynadan baktığımda vatandaşın rahatsızlığını fark ettim ve aracı sağa çektikten sonra vatandaşı denetim ettim. Aldığım sıhhat eğitimlerine nazaran, vatandaşın kalp krizi geçirdiğini anladım ve çabucak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne götürmeye karar vererek en süratli ve emniyetli formda hastaneye ulaşmasını sağladım. Durumu fark ettiğim vakit vatandaşın kalbi durmamıştı. Diğer bir yolcudan rahatsızlanan vatandaşı tutmasını isteyerek ben de hastaneye hakikat yola çıktım. Ben yolda seyir halindeyken otobüste bulunan yolcularda bana yardımcı olarak yoldaki araçların bize müsaade vermesi için uğraş gösteriyordu. Bizler her vakit vazifemizi en uygun biçimde yapmaya çaba gösteriyoruz. Liderimiz Ekrem Yüce’nin bizlere söylediği üzere misyonumuzu yaparken insan sıhhatini en ön planda tutuyoruz. Aracımda kötüleşen amcamıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en yakın vakitte sıhhatine kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap