Aksaray Belediyesi tüm ekipleriyle sahada

 Aksaray Belediyesi tüm ekipleriyle sahada
Tüm yurtta tesirli olan kar yağışı hafta sonu da Aksaray’da ağır biçimde tesirini göstermeye başladı. Aksaray Belediyesi, kar yağışının akabinde rastgele bir aksiliğe geçit vermemek için vakit kaybetmeden tuzlama ve kar küreme çalışmaları başlattı. Yolların kapalı olması nedeniyle terminalde bekleyen yolculara kumanya dağıtan Belediye takımları, hastaneye ulaşmak isteyen vatandaşların da imdadına yetişti.
Kış hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Aksaray Belediyesi, kar yağışıyla birlikte tüm gruplarıyla alanda faal bir gayret sergiliyor. Kent genelinde yayaların ve şoförlerin rastgele bir aksilikle karşılaşmaması ve günlük yaşantılarına devam etmesi için çalışan takımlar, bir taraftan kaldırımları temizlerken öbür yandan ana arter yollarda küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.
Belediye Lideri Dr. Cihan Dinçer, koordinesinde yürütülen kar uğraşında yaklaşık 500 işçi, 85 araç görevlendirildi. Alanda yürütülen çalışmalar hakkında anlık olarak bilgiler alan Lider Dinçer, hiçbir vatandaşın olumsuz hava şartlarından etkilenmesini istemediklerini söylerken çalışmaların gün boyunca süreceğini bildirdi.
Aksaray Belediyesi olarak birinci önceliklerinin ana arter ve Hastaneye ulaşımın sağlandığı yollar olduğunu belirten Lider Dinçer, “Belediyemiz ağır kar yağışına karşı önlemleri almıştı. Şuan için çalışmalarımız son süratle devam ediyor. Vatandaşlarımızın olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için alanda 500 işçi görevlendirdik.
Belediyemize ilişkin 16 kazıcı yükleyici kepçe, 6 greyder, 3 kar bıçaklı kamyon, 5 tuzlama aracı, 17 kamyon, 13 kamyonet, kar temizleme çabasına dayanak veren öbür araçlarımızla yaklaşık 85 araç görevlendirildi.
Kentimizin birçok noktasında eş vakitli olarak kar küreme ve tuzlama çalışması yapılıyor. Alanda görevlendirdiğimiz işçilerimiz, yaya ağır olarak kullandığı kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışmasına devam ediyor. ” Dedi.
Kar küreme ve tuzlama çalışmaları sırasında yolda kalan şoförlerin yardımına koşan Belediye grupları, sabahın erken saatlerinde hastaneye ulaşmak isteyenlerin imdadına yetişerek kapalı yolları açtı.
Ağır kar yağışı sebebiyle şehirlerarası otobüs terminalinde mahsur kalan vatandaşlara sıcak çorba ve kumanya dağıtan Belediye takımları, hastanede yakınlarını bekleyen vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu. Vatandaşlar sunulan bu hizmetten ötürü Aksaray Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap