Konya Büyükşehir 31 İlçede Yolları Açık Tutmak İçin Yoğun Mesai Harcıyor

 Konya Büyükşehir 31 İlçede Yolları Açık Tutmak İçin Yoğun Mesai Harcıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, dün geceden itibaren tesirli olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde ve 31 ilçede yolları açık tutmak için ağır mesai harcıyor. Takımların kar çalışmalarını inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, ana arterlerin açık kalması için büyük bir uğraş verdiklerini belirterek, “300 araç ve 1.500 çalışanla ana caddeleri açmak için alandayız. Şu an itibariyle kapalı bir ana arterimiz bulunmuyor. Karayolları gruplarımız de Konya’nın öbür kentlerle irtibat noktalarını açmak için ağır bir efor içindeler. Kar rahmettir, rahmettir. İnşallah Konya’mız gelecek yıl bolluk ve rahmet içinde olacak. Vatandaşlarımızın kardan en az etkilenmeleri için tüm gruplarımızla birlikte alandayız.” tabirlerini kullandı.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya genelini etkileyen ağır kar yağışıyla birlikte 31 ilçede teyakkuz halinde.

Takımların kar çalışmalarını inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, kentte dün akşamdan bu tarafa yaşanan ağır kar yağışı nedeniyle bilhassa ana arterlerin açık kalması için büyük bir uğraş verdiklerini söz etti.

OTOGARDA BEKLEYEN YOLCULARIMIZIN MUHTAÇLIKLARINI GİDERİYORUZ

300 araç ve 1.500 çalışanla ana caddeleri açmak için çalıştıklarını kaydeden Lider Altay, “Şu an itibariyle kapalı bir ana arterimiz bulunmuyor. Bununla birlikte yayaların ağır olarak kullandığı otobüs duraklarımız, hastaneler civarlarında da gruplarımız çalışmalarını yürütüyor. Şehirlerarası yollarda Karayolları takımlarımız de Konya’nın öbür kentlerle irtibat noktalarını açmak için ağır bir gayret içindeler. Yolların kapalı olmasından ötürü Konya Otogarı’nda bulunan vatandaşlarımıza Kızılay ile birlikte kumanya dayanağında bulunuyor, her türlü gereksinimlerini gidermek için efor sarf ediyoruz. İnşallah Karayolları gruplarımız Konya’nın öteki vilayetlerle irtibat yollarını açarsa yolcularımızı bir an evvel konutlarına uğurlamayı dilek ediyoruz.” dedi.

İNŞALLAH KONYA’MIZ GELECEK YIL BOLLUK İÇİNDE OLACAK

Konya’nın geçen yıldan beri çok kurak bir dönem geçirdiğinin de altını çizen Lider Altay, “Kar rahmettir, rahmettir. İnşallah Konya’mız gelecek yıl bolluk ve rahmet içinde olacak. Vatandaşlarımızın kardan en az etkilenmeleri için tüm takımlarımızla birlikte alandayız.” tabirlerini kullandı.

ACİL DAVET MERKEZİ 444 55 42

Olumsuz hava kurallarında vatandaşlar rastgele bir aksilikle müsabakaları halinde Büyükşehir Belediyesi’nin Acil Davet Merkezi’ne 444 55 42 no’lu numaradan ulaşabiliyor. Ayrıyeten şoförlerin trafikte rahat ilerleyebilmeleri için araçlarına kar lastiği takarak; takoz, zincir ve çekme halatı bulundurmaları da değer arz ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap