Ana Arterlerin Ardından Ara Sokaklar ve Yaya Kaldırımlarında Çalışmalar Hızlandı

 Ana Arterlerin Ardından Ara Sokaklar ve Yaya Kaldırımlarında Çalışmalar Hızlandı

Nevşehir Belediyesi karla gayret grupları ana arterlerdeki çalışmalarının akabinde orta sokaklar, yaya kaldırımları ve mahallelerde kar paklığı çalışmalarını ağırlaştırdı.

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan ve tesirini sürdüren kar yağışı ile birlikte Nevşehir Belediyesi tüm iş makineleri ve yüzlerce çalışanı ile karla gayret çalışması yürütüyor.

Mevcut iş makinelerinin yanı sıra kiralık araçlarla da araç filosunu güçlendiren Nevşehir Belediyesi, ana arterlerin açık tutulması için ağır bir efor gösterdi.

Kar kalınlığının 30 cm’yi aştığı kent merkezinde orta sokaklar ve mahallelerde de misyon yapan belediye takımları yaya kaldırımlarının temizlenmesi için de ağır mesai harcıyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren lider yardımcıları ile birlikte saha da çalışmaları koordine eden Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, “Vatandaşlarımız da hak verirler ki öncelikle ana arterleri açık tutmak zorundaydık. Akabinde takımlarımızı mahallelerimizdeki orta sokaklara sevk ettik. Şu anda tüm mahallelerde gruplarımız kar paklığı ve tuzlama çalışması yapıyor. Akşam saatlerinde de sanayi bölgesinde olacağız. Yaya gruplarımız ise yaya kaldırımlarını temizlemeyi sürdürecek. Rahmet yağacak biz de temizlemeye devam edeceğiz. 300 kişilik yaya takımımız ve kendi iş makinelerimizin yanında özel firmalardan kiraladığımız araçlar daima saha da olacak.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap